Столичних рибалок закликають дотримуватися правил безпеки на льоду

  У столиці довгоочікуване потепління. Але, попри плюсову температуру, водойми Києва переповнені рибалками. Такою ситуацією занепокоєні столичні МНСники. Вони закликають містян дотримуватись правил техніки безпеки на льоду та не виходити туди без необхідності.

  Завзятий рибалка Володимир провалювався під кригу уже три рази. Заради гарного улову, каже, і в крижаній воді побувати можна.

  Володимир, рибалка: "Зовсім не боюсь, якщо б боявся - не ходив би. Багато хто провалювався, після цього не ходять на рибалку. Тільки на літню. Кажуть, коли жаби квакають, тільки тоді я йде".

  Останні дні зими, за словами чоловіка, це найкращий період для риболовлі. На кригу рибалки планують виходити ще принаймні 2-3 тижні.

  Рибалка: "Тут полметра лед. Ну вот сколько вот єтот бур, вот такой вот лед. Полностью бур входит. А че боятся? Ну єто удовольствие".

  Аби забезпечити таке задоволення рибалкам, столичні МНСники посили контроль над водоймами. Із бажаючими порибалити вони регулярно проводять роз`яснювальну роботу та інструктаж із техніки безпеки.

  Андрій Онищенко, начальник відділу зв`язків із ЗМІ та роботи з громадськістю: "Посилили профілактичні заходи щодо розповсюдження листівок, також через засоби масової інформації. Самостійно виходимо на кригу та розповідаємо рибалкам, якщо провалилися під кригу, то як діяти, не панікувати".

  Від початку холодів в столиці четверо людей провалились під кригу. Двох із них врятувати не вдалось. Надзвичайні ситуації стались іще за лютих морозів. Нині ж виходити на водойми - вкрай небезпечно.

  Андрій Онищенко, начальник відділу зв`язків із ЗМІ та роботи з громадськістю: "Критична межа, щоб на лід ставати, потрібно, щоб вона була більше 15 см. Наразі лід десь 10 см. Виходячи на лід ви ставите своє власне життя на ваги зі смертю".

  Якщо комусь таки кортить вийти на кригу, МНСники радять робити це не поодинці, а невеликими групами. Рибалити слід лише на тих водоймах, де немає сильної течії та не росте очерет. Також із собою обов"язково потрібно мати рятувальний жилет або ж довгу палицю.

  Ольга Сас-Тарасова, Роман Гриценко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Новий лікувально-діагностичний комплекс лікарні "Охматдит" здадуть в експлуатацію в 2014 р.
  Наступний матеріал
  Шахтарі-інваліди матимуть своїх представників на засіданнях ФТВП
  Теги: