5.ua

Столичний підприємець бореться з безгосподарністю мистецькими інсталяціями [відео]

  Ось це – нова родзинка середмістя столиці. Яскравий, екологічний диван – біля смітників. Нині це улюблене місце киян. Сюди приходять навіть сфотографуватися.

  Автор ідеї – власник сусідньої крамниці. Предмет інтер’єру Михайло виготовив спеціально для «Гогольфесту». Опісля – поставив диван на тротуарі.

  Михайло Писанець, власник крамниці: «Ми маєм на Верхньому валу, 52 дві такі інсталяції, дві краси – це наше сміттєзвалище і наш диван».

  Ось ці сміттєві контейнери і спонукали чоловіка встановити незвичний диван. Михайло уже рік бореться із місцевим приватним ЖЕКом. Той просто біля тротуарів поставив баки для сміття. Проте вивозити непотріб не береться – переконує чоловік.

  Михайло Писанець, власник крамниці: «Взагалі, ці сміттєві контейнери мають призначене місце у дворі, огороджене і абсолютно законне. Він вирішив, що йому зручніше не викочувать ці контейнери, як це має буть по закону. Він не забирає їх назад».

  Ось тут і мали б стояти баки. І не тільки приватного ЖЕКу, а й комунального. Однак, смітників тут днем зі свічкою не знайдеш. Натомість, для мешканців будинків вивісили оголошення: контейнери перенесл, на сусідню вулицю, подалі від будинків, доріг і тротуарів. Двірник Світлана пояснює: так і ЖЕКу зручно, і люди задоволені.

  Світлана Миколаївна, двірник: «Тому, що ж зима впереді, ви ж бачите, який тротуарчик. Дівчата ж тягають, жіночки. Ми согласовалися з жильцями, жильці не проти, щоб носити мусор, щоб не було контейнерів на нашій території».

  Директор підприємства-власника контейнерів спілкуватися на камеру не захотів. Але запевнив: сміття вивозять вчасно. Ба більше, баки на дорозі залишають двірники. Відтак, чим завинив – пан Олександр не розуміє. А от власник крамниці з такою позицією не погоджується. Обурюється – неодноразово звертався до ЖЕКу, телефонував на «гарячу лінію» мерії і навіть зібрав підписи мешканців будинку. Проте марно. Щоби привернути увагу чиновників, чоловік вирішив створити на тротуарі другу «Пейзажну алею» із різноманітними скульптурами та інсталяціями. Тож, диван просто неба – це лише початок.

  Наталя Гончарова, Богдан Кальченко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ЦВК постановило знищити відеозаписи виборів-2012 [відео]
  Наступний матеріал
  Експерти: «борщовий набір» у столиці подорожчав удвічі
  Теги:
  Loading...