Столичні театрали відзначили професійне свято [відео]

  День театру відсвяткували напередодні у Києві. У театрі оперети до свята давали "Сільву" та відкрили театральну крамничку. А ще - привідкрили завісу куліс і показали, як створюються казкові образи.

  Свята святих театру - гримерна. Саме тут актори перетворюються на героїв відомих оперет. На створення одного образу йде близько години роботи гримера. Для зачісок тут цілий арсенал перук - близько чотирьох сотень. Не менше і професійних таємниць у гримерів. Наприклад, аби перука краще трималася, голову обв`язують звичайним бинтом. А ще, кажуть, догляду штучне волосся вимагає не менше, ніж живе.

  Юлія, гример: "Если мы моем голову шампунем, то парики я могу постирать, если сильно загрязнился лаком, то можно в порошке их стирать, но потом кондиционером. Плюс масло репейное, чтобы блестели. Накручиваем обязательно на бигуди".

  Далі - у костюмерну. У цьому царстві образів вже вісімнадцять років працює Галина Миколаївна. Попри те, що тут більше тисячі костюмів, каже - знайти потрібний може навіть з закритими очима. Однак, зізнається, досі не встигла приміряти бодай одну сукню.

  Галина Миколаївна, костюмер: "Сумасшедше красивые костюмы. И столько хочется их одеть, я столько здесь живу, много работаю, но ни разу еще не одевала ни один костюм. На один спектакль - вот, например, на новый "Цыганский барон" - до 200 костюмов".

  У кожної вистави - окрема комірка. На деякі спектаклі потрібно по дві сотні костюмів. А ще - капелюшки, рукавички, черевики. Шиють концертний одяг тут же, у швацькому цеху. Чи не найскладніше - швидко міняти костюм актору за лаштунками. В одній з вистав доводиться повністю переодягати героїню за 28 секунд.

  Галина, костюмер: "Одеть вот это, одеть вот это, и это еще не все, вот это, шляпку, перчатки и выпустить на сцену. За 28 секунд. Просто секундомером засекали на репетиции, сколько идет сцена, за эту сцену мы должны ее переодеть. Сначала не получалось, а теперь даже время еще есть".

  Загалом, над однією виставою працює до півсотні людей. З них два десятки - монтувальники, реквізитори, освітлювачі, гримери, костюмери.

  Богдан Струтинський, художній керівник театру оперети: "Дуже прогресивним я бачу театр і стараюся це щодня зі своєю командою доказувати. Зараз вистава "Кізбікет" ставиться. Оформлення зробила литовська художниця, в неї дуже креативна ідея з декорацією. І цю декорацію під час першої дії треба міняти 12 разів. Треба трансформувати величезну махіну - 8 метрів треба прокрутити на сцені - це ж має хтось робити. І має це робити невидимо для глядача".

  В театрі оперети до свята дають "Сильву". А відзначити професійне свято вирішили відкриттям театральної крамнички. Віднині кожен глядач зможе придбати театральний сувенір на згадку про відвідини оперети.

  Євгенія Подобна, Олена Сорокіна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Присяжнюк: водосховища Київщини готові до прийому води
  Наступний матеріал
  Забудовник знову намагається відсудити територію Олександрівської лікарні
  Теги:
  Loading...