Столичні письменники своєрідно відзначили День книги

  Всесвітній день книги відсвяткували у Києві. Окрім традиційного автопробігу братів Капранових на "Запорожці" - письменники влаштували перфоманс, вручили премію "Дебют року" кращому письменнику-початківцю та відвідали кілька столичних книгарень.

  На церемонію нагродження біля зеленого "Запорожця" братів Капранових збираються письменники. З хвилини на хвилину тут відзначатимуть неабиякого - а самого гаранта.

  Брати Капранови, організатори акції: "Один лимон - 16 таких отримав Янукович за ще не написані, я так розумію, книжки. І сьогодні ми спробуємо показати процедуру вручення. Бо, зазвичай, гонорари - справа темна, і як вони вручаються - невідомо".

  По лимону - за кожен мільйон, усього - 16. Письменники натякають гаранту на торішню авторську нагороду, яку він отримав від донецької друкарні. Замість глава держави нагороду довелося вручати його паперовій копії.

  Дмитро Лазуткін, письменник: "Хочеться теж так гарно писати, так майстерно володіти словом, переплітати метафори одна за одною, щоб теж видавці оцінювали мою творчість таким чином".

  Потому - до справжніх відзнак. Кращим дебютом року відвідувачі книжкового порталу визнали книжку "Урбан страйк" Антона Кушніра 

  Антон Кушнір: "Урбан страйк" - це книжка про місто, Київ, про протести, про екстрім, тощо. Читайте. Хто не вірить, що це про екстрім - дивіться".

  Та чи буде де продавати цю книжку - далі за планом перевірка реконструкції книгарні "Знання". Автопробіг стартує.

  Книжковий магазин на Хрещатику, 44 нині не працює. Письменники стурбовані - чи не з`явиться на його місці черговий бутик.

  Олег Коцарев, письменник: "Бачимо чорні вікна, бачимо, що всередині все ніби розібрано, представники власника кажуть, що тут і надалі буде книгарня, але це все викликає підозри".

  Фінішував письменницький автопробіг аж біля "Москви" - нової книгарні на Саксаганського. Її привітали з народженням і подарували головне - чергу охочих купити книжки.  

  Артем Троскот, продавець-консультант: "А хіба не правильно - все ж правильно, здається. "Масква" - це ж Київ, тут усі так говорять, це нормально. Власне, цікаво, що книжки у нас виключно українські". 

  Світлана Одаренко, Юрій Підлісевич, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Цьогоріч навчальний рік у випускників закінчиться 3 травня
  Наступний матеріал
  УЄФА: у травні до продажу надійде ще до 50 тис. квитків на Євро-2012
  Теги: