Столичні художники - проти знесення своїх майстерень під забудову [відео]

  2 гектари лісу можуть піти під сокиру на Вітряних горах у Києві. На вулиці Сошенка замість майстерень художників хочуть звести висотний житловий комплекс. У Національній спілці художників, яка орендує ділянку, кажуть - у новобудовах знайдуть місце і митцям. Ті у відповідь влаштували пікет.

  Художниця Анна Надуда показує свої робоче місце в одній з майстерень на вулиці Сошенка. Маски і жіночі сукні з паперу, а ще картини, які виставлялися у французьких галереях, а нині - милують око відвідувачів на київському "Арсеналі". Разом з Анною тут у майстернях вже кілька років працюють близько двох десятків її колег.

  Анна Надуда, художниця: "Тут дійсно бурлить життя. Тут художники працюють. Тобто, коли вони разом, це називається ботега, коли художники разом працюють - то це посилює творчі думки і твочрість узагалі, бо ми постійно спілкуємось".

  Утім, творчим настроям митців завадили земні плани забудовників. Національна спілка художників, яка отримала від Київради ділянку в оренду на 5 років для садибної забудови, вирішила звести тут кілька багатоповерхівок.

  Олег Кочерга, місцевий мешканець: "8 будівель, 6 з яких по 25 поверхів".

  Тамтешні мешканці розповідають - на місці художніх майстерень невдовзі може з`явитися житловий комплекс із торговельним центром. Таке, кажуть, побачили на сайті забудовника, з яким домовилися  представники Спілки. Попри відсутність дозволу Інспекції державно-архітектурного контролю на проведення підготовчих робіт - днями знесли одну з найбільших будівель. А в інтернеті навіть з`явились оголошення про продаж квартир на Сошенка, 33.

  Олег Кочерга, місцевий мешканець: "За даними з інтернету, вже більше двох місяців відбувається продаж, якшо ми заб`ємо в пошукових системах Сошенка, 33 - буде 2 десятки ріелторських сайтів, які продають квартири вже тут".

  Голова Національної спілки художників України: "На теперішньому етапі ми затвердили технічні умови на майстерні і 9-поверховий будинок".

  У спілці художників запевняють - 25-поверхівки на території Північного історичного ареалу і одного з історичних ядер міста  - це вигадки з інтернету. А скільки будинків зводитимуть - і самі поки що не знають, бо триває розробка відповідної документації. Кажуть, у новобудовах усім місце знайдуть і молодих художників переселять у 60 майстерень у дев`ятиповерхівки.

  Голова Національної спілки художників України: "Будувать нам треба, бо самі ми збудуваться не зможем, бо там тільки інженерна мережа, трансформаторна підстанція мільйонів 35-40 стоє. І потім безкоштовно відходить у власність міста, і 17 відсотків житла - теж у власність міста".

  Та молодих митців такі обіцянки і підрахунки не влаштували. Замість пензлів взяли в руки транспаранти і пішли під будівлю Спілки.

  Пікетувальники (скандують): "Мистецтво в асфальті не живе!"

  Чільник організації до мітингувальників вийти не захотів. Ті, мовляв, на діалог все одно не налаштовані.

  Голова Національної спілки художників України: "Я навіть коментувати це не хочу. Ну тому, що розмова має бути професвійна. От одна дівчинка мені каже - "Ви знищуєте культуру України!" Ну, це трошки перебільшення, це не в моїх силах, по-перше".

  Художники обіцяють не здаватися - зробили альтернативний малоповерховий проект нових майстерень і написали про свої біди в усі владні інстанції. Тим часом, в архбудконтролі 5 каналу повідомили - забудовники вдруге звернулися до інспекції і дозвіл на проведення підготовчих робіт таки отримали. 

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Київщина готується до жнив
  Наступний матеріал
  КМДА: на місці фан-кемпінгу після Євро-2012 облаштують зону відпочинку
  Теги: