Столичні художники можуть втратити майстерні через борги за ЖКП

  Столичним художникам загрожує виселення. Втратити свої майстерні митці можуть через захмарні тарифи на комунальні послуги. Півроку, як НКРЄ позбавила їх пільгових тарифів, надавши цю преференцію лише релігійним організаціям. Тепер художники отримують рахунки по 10 тисяч гривень щомісяця, і побоюються - таким чином їхні майстерні хочуть відібрати.

  Робота у цій майстерні на Андріївському узвозі художнику Юрію Пшеничному коштує три тисячі гривень. Саме на таку суму щомісяця митець отримує квитанції за опалення та електрику. Попри дорожнечу, пану Юрію та його колегам по цеху взимку доводилося ще померзнути.

  Юрій Пшеничний, художник: "По 8 градусов было и людям выставляли по 2, 3, 4 тысячи".

  Платіжки від трьох до десяти тисяч гривень за комунальні послуги отримують художники з п`яти сотень київських майстерень. Причина захмарних сум - у рішенні Нацкомісії із регулювання електоренергетики. Восени вона виключила Спілку художників з переліку організацій, що сплачують за опалення так само, як і населення.

  Наталя Кохаль, член Національної спілки художників України: "Нас перевели в категорію "інші споживачі", а "інші споживачі" - це ціна за одну гігакалорію 970 гривень".

  У категорії пільговиків залишилися тільки релігійні організації. Менше платять і бюджетні установи.

  Наталя Кохаль, член Національної спілки художників України: "Власне мені, от я можу показати рахунок - 3 тисячі 78 гривень".

  Художники б`ють на сполох. Кажуть, писали і в Кабмін, і до Президента, і в столичну мерію. В НКРЄ митцям відписали - різницю між підвищеним тарифом і колишнім має компенсувати міська влада, а не Кабмін. А от у профільному управлінні мерії навпаки - кивають у бік НКРЄ. Кажуть - знижку художникам має надати саме Нацкомісія.

  Василь Яструбинський: "В міському бюджеті таких сум не пеердбачено, то ми, звичайно, і не можемо встановити для них такий тариф. Нічого не сталось би, якби якась групка художників отримувала тариф би по якимсь меншим тарифам до завершення існування в Україні механізму перехресного субсидіювання".

  Тим часом, у митців суми боргів за високі комунальні послуги ростуть щомісяця. Художники побоюються - за несплату їх можуть виселити з майстерень, а приміщення - продати.

  Художник: "Одна тлько версия - что это рейдерский захват помещения".

  Запитати, чому митців прирівняли до фабрик та заводів - члени Нацспілки художників хочуть у голови КМДА Олександра Попова. Йому вже надіслали листа з відповідною вимогою. Однак, поки що із мерії відповіді немає.

  Ганна Рибалка, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Китаї зафіксували народження рідкісного азійського слоненяти
  Наступний матеріал
  КМДА: музей Булгакова на час реконструкції Андріївського узвозу не закриватимуть
  Теги: