Столичні екологи рятували 300-літні дуби у Конча-Заспі

  Б`ють на сполох столичні екологи. Щороку у Києві зникає кілька вікових дерев, які становлять неабияку історичну та культурну цінність. Для їхнього порятунку - бракує грошей. Сьогодні екологи взялися рятувати три дуби - їм понад триста років.

  На території санаторію "Жовтень", що в столичній Конча-Заспі, оселилися кілька десятків вікових дубів. Більшість із них ще молоді – їм від ста до трьохсот років. Та попри це, деревам уже потрібна невідкладна допомога. Якщо негайно не втрутитися - за кілька років вони загинуть.

  Володимир Борейко, еколог: "Сейчас хорошее время для лечения, и мы решили этим дубам сделать такой подарок к Новому году".

  Процес порятунку дуба можна порівняти із маніпуляцією стоматолога. Спочатку чистка стовбура, потім його латання. Замість пломби - цегла та спеціальна екологічна суміш.

  Журналіст: "А цегла йому не шкідлива?"
   
  Еколог: "Ні, не шкідлива - вона ж зроблена із глини. А глина не може бути шкідливою". 

  Як під час справжньої операції, у пацієнта почалася кровотеча.

  Еколог: "Вытекает - вот это хорошо, значит оно прошло по стояку..."

  Пані Людмила - мешканка Конча-Заспи, повз ці дуби проходить дуже часто, але про їхню цінність не знає. Чула про інший екземпляр, що також оселився на території "Жовтня".

  Людмила, жителька Конча-Заспи: "Ну, сделали, что это дуб Грюневальда, что это дуб, которому 900 лет, и что он там очень интересный. Он стоял там, сдесь был когда-то монастырь, и там есть сучья, на которых видна голова священника с бородой".

  Цей містичний, майже тисячолітній дуб - найстаріше дерево столиці. У нього неодноразово потрапляли блискавки, його навмисно підпалювали. Проте завдяки екологам цей історичний екземпляр проживе ще років сто. Іншим дубам досягнути такого віку буде важче - зокрема, через брак грошей на їхнє лікування.

  Володимир Борейко, еколог: "На охрану природы в нашей стране денег не хватает всегда... Это наши деньги, и деньги тех людей, которые понимают красоту этих деревьев, их ценность".

  На сьогодні, в столиці понад 250 вікових дерев. Більше половини з них потребують негайної допомоги. На порятунок одного дерева екологи витрачають півтори-дві тисячі гривень. Держава не виділяє на це ані копійки.

  Віталій Тарасов, Максим Петраков, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Узинській райлікарні відкрили відремонтоване дитяче відділення
  Наступний матеріал
  В Будинку футболу пройшло урочисте зібрання ФФУ
  Теги: