Столичні депутати мають намір зібрати найкращі пісні про Київ

  Зібрати найкращі пісні про Київ мають намір столичні депутати. Через музику вони хочуть популяризувати місто серед киян та іноземців. Якщо все йтиме за планом вже до дня Києва ця збірка може опинитися у продажі.

  Ксенія Дворнікова, "5 канал": "Українська столиця й досі без гімну, утім з піснями. До дня міста у киян є шанс побачити збірку найкращих треків про Київ. Ось на такому диску - можуть опинитися композиції різних стилів, де згадується бодай назва столиці або однієї з вулиць".

  Ідея виникла у столичних депутатів ще кілька років томУ, після невдало проведеного конкурсу пісень на гімн Києва. Через музику у мерії мають намір популяризувати місто і серед його мешканців, і серед іноземців. Депутати звертатимуться до чиновників КМДА, щоби ті підтримали проект. Потім шукатимуть рекордингову компанію, яка випустить збірку.

  Олександр Бригінець, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму: "У багатьох артистів українських є пісні про Київ. І от зараз до Дня Києва, а ширше до проведення Євро абсолютно було б позитивно зробити диск з цими піснями". 

  На першому диску будуть вже записані пісні про столицю, які саме -  поки що не відомо. Серед імовірних у комісії називають "Киянку" Кричевського, "Хрещатик" Зіброва та пісні Матвійчука. Словом усі, в яких оспівується столична краса. Якщо перший проект буде вдалим, надалі залучатимуть молодих авторів, які писатимуть пісні на замовлення. Виконавці вже існуючих - таку ідею підтримують.

  Гарік Кричевський, співак: "Конечно, пусть издают. Это очень правильно и хорошо. В Киеве есть районы, которые имеют свою историю и которые время от времени любого там мало-мальски графоманистого человека заставляют написать что-то".

  Анатолій Матвійчук, співак: "Посилань на пісні про Москву 22 мільйони, а пісні про Київ всього 5 мільйонів. Згодьтесь що це мало посилань, треба щоб митці творили якомога більше на цю тему. Хіба Київ не заслуговує на те, щоб про нього було написано багато різноманітних пісень. І я думаю що ці пісні в свідомість заб’ють якийсь гвіздочок і людина буде пам’ятати що наше місто найкраще в світі".

  Кияни до ініціативи столичних депутатів поставилися неоднозначно.

  Найпопулярнішою піснею про столицю її мешканці в один голос назвали "Києве мій". Слова трохи плутають, бо співають її рідко, утім з любов’ю.

  Ксенія Дворнікова, Сергій Клименко, Олександр Зименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Хрещатик ремонтувати до Євро-2012 не будуть
  Наступний матеріал
  У четвер до столиці повертаються морози
  Теги: