5.ua

Столичні активісти закликають підвищити акцизи на пиво та алкоголь

  Ось це - одна зі столичних шкіл. А лише за кілька десятків метрів - два кіоски. Місцеві мешканці кажуть, бачили - в обох продавалося пиво, а в одному - і міцніші напої. Про те, який асортимент обирають деякі школярі, розповідають самі учні.

  Діана, школярка: "Ти часто бачиш, як ті ж старшокласники купують якісь цигарки, яких там навіть немає на вивісках, вони дістають їх із підпілля. Продають навіть семикласникам, навіть те ж пиво, те ж "Рево", і просто пішли, попили і задоволені. Але я не розумію, як ті ж самі продавці можуть продавати ось таким діткам те ж саме пиво і ті ж самі енергетики".

  Попри дощ, активісти прийшли пікетувати під один кіоск - однак той був зачинений. Пішли до сусіднього. Та замість пива на напівпорожніх полицях - туалетний папір. Організатори запевняють - бачили тут алкоголь на власні очі.

  Юлія Солоха, організатор акції: "Люди дізналися про те, що ми будемо робити акцію, а оскільки в цьому кіоску продають, крім пива і слабоалкогольних напоїв, ще й горілку, його зараз закрили і вивісили, що здається в оренду. Там ви можете помітити пусті полиці - ясно, що там прибрали алкоголь і туди поставили туалетний папір".

  Проти кіосків біля школи - і місцеві мешканці. Алкоголю біля школи, переконані, не місце.

  Місцеві мешканці: "Їх вообще не треба щоб ставили, треба щоб убірали, убірали і убірали, отому що алкоголь - це біда".

  Місцеві мешканці: "Я ставлюсь, чтоб его не было здесь".

  Місцеві мешканці: "Мы все ту ходим мимо вот этих вот киосков, и у всех одна и та же мысль - зачем они тут стоят. Абсолютно не нужны, тем более - рядом с учебными заведениями".

  Продавець, тим часом, запевняє - алкоголю не продає. Однак, на камеру говорити відмовляється.

  Активісти кажуть: вийшли на акцію, щоби вберегти школярів від пияцтва. Адже за рівнем споживання пива підлітками Україна посідає друге місце в Європі. А ще вимагають підвищити акцизи на пиво та алкоголь.

  Євгенія Подобна, Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві провели унікальну кардіологічну операцію
  Наступний матеріал
  У Києві проходить благодійна акція на підтримку дітей-пацієнтів "Охматдиту" [відео]