Столичне озеро Тельбін оточила будівельна техніка

  Столичне озеро Тельбін оточила будівельна техніка. Попри протести мешканців і обіцянки міської влади не допустити будівництва біля водойми знову почалися підготовчі роботи. Пустир, де мала би бути рекреаційна зона з дитячим майданчиком - огородили парканом. Там планують звести будинки заввишки в 35-ть поверхів.

  Мешканець району: "Максим виростеш буде великий-великий парк тут!"

  Зелена зона та рай для дітлахів - на цьому місці хоче бачити киянка Лідія. Зі своїм онуком, жінка гуляє тут мало не щодня.

  Мешканець району: "Більшість говорила що дома, дома. Але хотять щоб парк тут був. Якби радостно було!"

  Та замість парку - поки що малий Максимко бачить лише техніку й будівельний паркан. Мешканцям навколишніх будинків і влада, і забудовники обіцяють не перший рік - висоток тут не буде.

  Та при в`їзді на будмайданчик бачимо протилежне. У планах фірми "Аквапарк" - збудувати ось на цьому пустирі три висотки. Кожна по 35 поверхів. Місцеві переконані - озеро Тельбін через тотальну забудову знищать. Натомість на його берегах хочуть бачити бігові та велосипедні доріжки. Чиновники кажуть, - такі вимоги не почули.

  Мешканець: "Людей не захотіли слухати вони так бочком-бочком пройшли. На Євро-12 були тут туалети, роздягальні остались, а туалети позабирали".

  Не у захваті від будівельної техніки киянка Євгенія. Її вікна виходять якраз на озеро Тельбін. Вона каже забудовники їх просто надурили. Купували балкони з краєвидами. Тепер милуватимуться на висотки.

  Євгенія: "Когда мы покупали квартиру, был проект три наших дома, и перед ними аквапарк. Был проект абсолютно реальный на бумаге. Это были не обещания, это были документы".

  Два роки тому забудовник змінив проект, заручившись підтримкою Київради. Від аквапарку в ньому лишилася хіба що назва фірми. Тепер тут буде розважальний комплекс і житло. Юрист - представник мешканців у суді - каже права людей порушили.

  Костянтин Бойко: "Такий проект така житлова забудова у вигляді 35 поверхових будинків має безпосередньо обговорюватись із жителями прилеглих територій, це має проводитись у формі громадських слухань".

  Слухань не було. Тож люди відстоюють свої права в суді. "5 канал" спробував зв`язатися із представником забудовника. Чоловік на ім`я Дмитро пообіцяв перетелефонувати пізніше. А потім перестав піднімати слухавку.

  Ганна Рибалка, Олексій Іванченков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  "Київхліб" вироблятиме вдвічі більше соціального хліба для столиці
  Наступний матеріал
  Більше ста тисяч нових екземплярів риби випустили у Київське море
  Теги: