Столична влада виселяє видавництво "Обереги" геть (РЕПОРТАЖ)

  Одне з найстаріших видавництв Києва "Обереги" виселяють геть. Мирно виїхати їм пропонує столична влада. Час оренди у видавців сплив. Утім іншого приміщення чиновники їм не дають. Натомість напівпідвал, де тісняться видавці, отримає інша організація - "Євротекстиль". Відтак "Оберегам" єдиний шлях - на вулицю.
  Кілька підвальних кімнат, книжковий магазин і шафи з унікальними рукописами українських письменників - ось і всі статки видавництва та книгарні "Обереги". Але й цих двохсот метрів виявилося для нього забагато. Видавців виселяють на вулицю. А книги їм пропонують здати - на туалетний папір.

  Наталія Охмакевич, видавець ТОВ "Обереги": "Коли ми говорили про наші проблеми, над чим ми працюємо, які книги видаємо і які статки маємо, то нам сказали : "Если ваши книги не продаются, то вы их отправте на макулатуру. Из них сделают полезную вещь - туалетную бумагу".   

  Перша книга видавництва "Обереги" побачила світ 20 років тому. За цей час поціновувачі слова створили унікальну книжкову серію - Київська бібліотека давнього письменства та видали близько сотні рідкісних книжок.

  Зїнаїда Тарновська, продавець магазину "Обереги": "Коли не було української книжки, ми її акомулювали в себе і розповсюджували по Києву". 

  Наталія Охмакевич, видавець ТОВ "Обереги": "Ми випустили понад 100 унікальних видань за ці сімнадцять з половиною років загальним тиражем 2 мільйони примірників. Це так, щоби просто зрозуміти, що і як ми зробили".

  По допомогу видавці звернулися навіть до Секретаріату Президента. На Банковій обіцяли посприяти. Тоді як у мерії про проблему видавництва взагалі не чули.

  Зараз книгарню "Обереги" опечатали чиновники з Голосіївського району разом із представниками "Київжитлоексплуатації". Така ж доля чекає і на видавництво. Книжки  чиновники дозволили перенести де-інде. Якщо примірники залишаться на місці, їх зберігатимуть за невідомою адресою.

  Інна Ларікова, Артем Михайлов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (5.28Мб)
  Попередній матеріал
  Компанію, яка реконструюватиме НСК "Олімпійський" визначать наступного тижня
  Наступний матеріал
  ВІДПРАВТЕ ПОВІДОМЛЕННЯ В ЕФІР "ЧАС: ВАЖЛИВО"
  Теги:
  Loading...