5.ua

Столична влада відібрала приміщення у координаційного центру для біженців

  Створити базу даних для переселенців доручив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк – у такий спосіб втікачам зі Сходу буде простіше знайти житло. Натомість, напередодні помешкання позбавили координаційний центр для біженців у КМДА. Волонтерам вказали на двері.


  Мешканці Сходу атакують столичний центр для біженців. Черга вже дісталася коридору, там не залишилося вільних місць.

  Нині вже тут прийняли понад півтисячі людей. Аби потрапити на прийом, переселенці чекають по кілька годин – та марно, скаржаться люди.

  Їм пропонують збиратися і йти на Майдан – там волонтери допомагають, а не влада. Утім, влада обрізала крила і волонтерам.

  Волонтери, які спочатку приймали біженців з Криму, потім зі Сходу, тепер самі просять про допомогу. Після трьох місяців роботи їм вказали на двері. На збори дали менше півгодини. Гуманітарну допомогу встигли розвезти по санаторіях. Що робити тепер – знизують плечима.

  Нині волонтери сидять у соціальних мережах. Офіс став мобільним – серед контактів залишилися тільки стільникові телефони. Вони розриваються від дзвінків. Заявки добровольці приймають на ходу.

  Тим, кому пощастило отримати дах над головою, відкрито заявляють: усе це силами волонтерів. І додають: держава до них не має і діла.

  Тетяна – інвалід з дитинства, і вже три місяці жінка не отримувала соціальних виплат. Працівники ж порадили їй йти жебракувати.

  І вже вкотре обігріли та нагодували переселенців небайдужі. Тут мали мешкати працівники колгоспу, натомість – розмістили втікачів зі Сходу. Ба більше – господар готовий віддати і ці квадратні метри, тільки-но ремонт закінчить. Ціна питання – 120 тисяч гривень, але коштів немає, вони з’являться тільки восени.

  Отож, допомоги чекають від небайдужих і влади.

  Кількість вакантних місць для біженців зменшується щогодини. Лише за цей тиждень до Києва прибули майже тисяча мешканців Сходу. Тим часом, чиновники почали створювати онлайн базу даних, аби про житло переселенці могли подбати заздалегідь.

  Олена Махно, Іван Довганик, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Комісія Київради перевірить зловживання "молодої команди" Черновецького
  Наступний матеріал
  Евакуйовані з Донбасу діти створили у Софії Київській дерево бажань