Столичним "швидким" скоротили добову норму пального (репортаж)

  На сувору дієту посадили машини швидкої допомоги. Їм на десять літрів скоротили добову норму пального. За даними медичної профспілки, місто заборгувало станціям швидкої понад півтора мільйона гривень. Якщо борги не погасять до кінця весни, лікарям доведеться ходити пішки. Натомість у мерії запевняють - жодних проблем із бензином для швидкої немає.

  Лікарі швидкої - постійні гості у квартирі пані Юлії. Їх старенькій викликають мало не щодня - у неї проблеми з тиском. Тільки от швидка часто запізнюються. Тим часом рідні самотужки намагаються допомогти бабусі.

  Зі свого боку лікарі швидкої бідкаються з іншої проблеми. Для виїздів їм бракує елементарного - бензину. Водії не на камеру скаржаться: нині пальне для автівок їм видають за спеціальними талонами. Щодня вони мають докладно звітувати щодо всіх добових витрат. Нарікають водії швидкої і на заробітну плату. Цьогоріч її урізали на третину. 

  Андрій, водій машини швидкої допомоги: "А то, что зарплату урезали, то урезали. Это Черновецкий со своей бандой. Что ж это за зарплата. Получается полторы тысячи. А что в наше время полторы тысячи?"

  Тим часом телефон у столичній профспілці працівників охорони здоров`я не замовкає. Лікарі у розпачі - "швидким" значно скоротили добову норму пального. У профспілці пояснюють все просто: борг КМДА за бензин росте, як з води. Нині він становить близько півтора мільйона гривень.

  Сергій Кубанський, завідувач відділу з правових питань Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров`я: "Була добова норма 60 літрів бензину. На сьогоднішній день її скоротили до 50-45 літрів на день. Це нас турбує, тобто, щоб ці норми не зменшувались, щоб швидка була забезпечена паливно-мастильними матеріалами для того, щоб вона могла надавати медичну допомогу вчасно".

  Профільний заступник столичного мера Ірена Кільчицька проблему браку пального не визнає, бо її немає. Зате продовжує наполягати на запровадженні у Києві платної медицини.

  "Швидка" - нешвидка. Незабаром лікарям доведеться добиратися до хворих на громадському транспорті. А от хворіти стане занадто дорого.

  Олександра Журахівська, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.55Мб)

  Попередній матеріал
  Балога радить Черновецькому зменшити кількість заступників
  Наступний матеріал
  Кому належать гральні автомати із символікою КМДА? (репортаж)
  Теги:
  Loading...