Столичні таксисти готуються до страйку

    Столичні таксисти готуються до страйку. Вимагатимуть від влади внести зміни до закону "Про автомобільний транспорт". Їх разом з профільними організаціями підготували ще два роки тому. Проте і досі за контроль таксистів ніхто не береться. Страждають від цього не тільки перевізники, а й містяни.

    Ця дівчина столичним таксі користується чи не щотижня. Але якість послуг поревізників оцінює на трійку. Переконує: найбільше дошкуляє недостатня кількість таксі у місті.

    Жителька Києва: "Много раз подставляли, доволи в таких сложных ситуациях. Когда ну очень надо было такси, тоесть уехать невозможно, нету машины, нету машины".

    Якістю послуг невдоволені і у Спілці таксистів. Там бідкаються - нині 80 відсотків перевізників працюють без ліцензій. Звідси - і поганий сервіс, і безлад із тарифами.

    Василь Попик, голова Професійної спілки таксистів України: "Сьогодні той хто купив ліцензію він не купив право на бізнес, а купив право себе перевірити. дотрикладу, на стоянці 10 таксі, один з них з ліцензією, автомобільна інспекція перевірятиме його. як він виконує ліцензійні умови".

    Усе через дірки в законі "Про автомобільний транспорт", - переконують у спілці таксистів. Нині в головному документі не прописані правила контролю перевізників. На думку голови спілки, в закон варто внести зміни: працювати в таксі можна лише з ліцензією, а ДАІ дозволити її перевіряти. Після можна і за водіїв братися. Карати порушників пропонують як в Європі. Спочатку штраф, після - конфіскація авто.

    Василь Попик, голова Професійної спілки таксистів України: "Якщо таксист попушив правила дорожнього руху, його зупиняє ДАІ і перевіряє ліцензію. якщо її немає машину на штраф площадку, а водію штраф. перший до 2000 гривень, вдруге в 2 рази більше, в третє конфіскація авто".

    Поки що у спілці таксистів пасажирам радять користуватися послугами лише відомих операторів. Це допоможе і зекономити, і якісні послуги отримати. Свої ж права столичні таксисти виборюватимуть на акції протесту. Готуватися уже розпочали. За тиждень відбудуться збори перевізників. Там і визначаться з датою та масштабом акції.  

    Наталя Гончарова, Іван Довганик, "5 канал"

    Попередній матеріал
    Сомалійські пірати звільнили судно "Довер"
    Наступний матеріал
    Професійне свято відзначили освітяни Київщини
    Теги: