Столичні школи - русифікують

  Учителі столичних шкіл заговорять на уроках російською. Головне управління освіти має намір створити у кожному районі Києва російськомовні класи. Їх мають сформувати до початку нового навчального року. На думку чиновників, таке рішення дозволить не створювати дискомфорту неукраїномовним школярам. Натомість не хочуть викладання російською батьки. Вони запевняють - охочих перевестися до російського класу - одиниці.

  Мати школярки Ірини - Ганна Жарікова - новину про створення російськомовних класів сприйняла з подивом. Каже, потреби у цьому немає. Поділити учнів на дві групи в їхній школі планували і раніше. Утім, серед батьків така ініціатива підтримки не знайшла.

  Ганна Жарікова, мати школярки: "Я не побачила батьків які хочуть щоб їхні діти вчились в російській школі. Тому звідки таке питання? В нас на батьківських зборах тільки одна людина виявила бажання щоб дитина вчилася на факультатитві".

  Її донька Ірина розповідає - на перервах діти спілкуються і російською, і українською. Однак, чому вчителі можуть заговорити недержавною мовою на уроках - не розуміє.

  Ірина Жарікова, школярка: "Це все одно що в Америці почнуть вчити російську мову і вони почнуть говортити там тільки по-російськи".

  Без російських класів, але з російськими факультативами. У школі "Лінгвіст", що на Виноградарі, в середньому дві години на тиждень згідно з програмою Міносвіти виділяють на вивчення цієї мови. Директор закладу каже - батьки задоволені.

  Однак віддавати дитину у клас, де спілкуються лише російською - кажуть -  батькам просто невигідно. АджЕ знання державної  - все одно обов`язкове.

  У головному управлінні наголошують - російські класи в кожній школі, також у дитячих садках  - не обов`язкова норма, адже сторюватись вони будуть лише за бажанням батьків. А таких уже чимало. Натомість представники Подільського райуправління освіти, які на камеру говорити не захотіли, -  таких прохань ще не бачили. Тож поки замовлення нема - потреби в російських класах не бачать.

  Ганна Рибалка, Рорман Гриценко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Прикордонники Київщини отримали нову техніку
  Наступний матеріал
  Набережно-Хрещатицьку вулицю відреконструюють
  Теги: