Столичні пенсіонери потребують адресної грошової допомоги

  Будні столичних пенсіонерів. Чи не найскладніше нині - пенсіонерам дорогих для життя районів, зокрема Печерська. Аби вижити багатьом доводиться знову повертатися до роботи. Кажуть, якби повернули грошові надбавки - було б значно легше.

  Пенсіонерка Олександра Романчикова - ветеран війни, почесний залізничник України з сорокарічним стажем роботи. Нині їй, як і тисячам столичних пенсіонерів, доводиться виживати на пенсію. Каже, раніше, коли отримувала надбавку до пенсії, було легше. Нині доплати отримує на свята.

  Олександра Романчикова, пенсіонерка: "На Печерске у нас дорогая жизнь. Дорогие рынки, дорогие магазины. Люди пожилого возраста не всегда могут пойти дальше, а должны купить рядом, у своего дома. Если бы  возвратить те муниципальные надбавки, которые били в 2007-2009 году - это была очень большая помощь". 

  А Наталії Євтушенко на пенсії доводиться працювати. Після 30 років роботи викладачем довелося знову шукати заробітку - адже має оплачувати контракт за навчання сина в університеті. Колись разом з чоловіком отримувала надбавки до пенсії. Їх вистачало, аби оплатити комунальні рахунки.

  Наталія Євтушенко, працююча пенсіонерка: "Пенсия у меня за заработанные мои 30 лет в спецучереждении с детками, которые плохо слышат, всего лишь 990 гривен. На такую мизерную пенсию прожить нельзя. Мы получали надбавки муниципальные. Муж у меня получал 100 гривен, я получала 150 гривен. Этого хватало даже на оплату коммунальных услуг в то время".

  Автор проекту пенсійних надбавок - голова комісії Київради з питань гуманітарної політики Алла Шлапак - вважає: адресну грошову допомогу потрібно повернути. Для цього за її словами, в першу чергу, потрібно припинити вилучення коштів з міського до державного бюджету Верховною радою.

  Алла Шлапак, голова комісії Київради з питань гуманітарної політики: "Сьогодні, дійсно, київський пенсіонер - він особливий. І я вважаю, що йому найважче сьогодні. Для повернення муніципальних доплат до пенсії необхідно близько 1 мільярда гривень. Сьогодні це - невеликі кошти. І повернення вилучень і забезпечення виплати щомісячної, а саме головне - і працюючим, і непрацюючим пенсіонерам, однозначно має працювати".

  Наразі навіть епізодичні виплати отримують лише непрацюючі пенсіонери. Решті - доводиться економити та шукати заробітків.

  Марина Олександрова, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Каліфорнії невiдомий розстріляв цілу родину
  Наступний матеріал
  Мешканці Печерська протестують проти чергової забудови
  Теги: