Стартувала акція "Здай кров - врятуй життя" (репортаж)

  "Здай кров - врятуй життя". Акцію під таким гаслом розпочала Асоціації молодих донорів України. Збиратимуть кров, насамперед, для дітей, хворих на онкологію. Залучатимуть не окремих донорів, а цілі робочі колективи.

  Олексій хвилюється. Сьогоднішній день для студента - особливий. Він уперше в житті став донором. Про те, що столичним лікарням бракує крові для переливання, чув давно. Та власний вклад у банк крові наважився зробити, наслідуючи приклад товаришів.

  350 мілілітрів крові - норма тих, хто здає кров уперше. Доза донорів зі стажем більша: 480 мілілітрів. За 1 літр платять 160 грн. Та беруть кров не у кожного: спочатку беруть аналізи на ВІЛ, гепатит B та C. За словами лікарів, під час такої перевірки відсіюються близько третини охочих. 

  Переливання насамперед потребують пацієнти з великою втратою крові - після операцій, аварій, пожеж та пересадки органів. А також хворі на гемофілію, анемію і захворювання імунної системи. У Києві це - близько тисячі людей. При цьому одному пацієнту потрібно від 5 до 20 донорів. Але їх кількість щороку знижується. За часи незалежності донорів стало менше удвічі. Тим часом, крові зайвої, стверджують лікарі, ніколи не буває. Окрім хворих, вона потрібна для виготовлення ліків.

  Майже у більшості випадків кров здають для своїх хворих родичів. Проходити процедуру можна раз на три місяці, а переливання буває необхідним щодня. Крові в лікарнях бракує. Тоді залишається одна надія - шукати донора самотужки. 

  Світлана Рябошапка, Олександр Зименко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.92Мб)

  Попередній матеріал
  Церква просить мера припинити зображати Архистратига Михаїла на гральних автоматах
  Наступний матеріал
  Начальник генштабу Мадагаскару погрожує військовим переворотом
  Теги:
  Loading...