Стартувала акція "Врятуй Київ від вирубки хвої"

  Акція "Врятуй Київ від вирубки хвої" стартувала у столиці. Її ініціатор - "Київзеленбуд". Загалом заплановано чотири етапи акції. Перший стартував на Оболоні. Тут пліч-о-пліч чільники столиці, олімпійські чемпіони та школярі висадили дві сотні сосен. Все - під керівництвом спеціалістів із "Київзеленбуду".

  Ось тут від самого ранку працюють фахівці "Київзеленбуду". І не просто так. Усі разом готують місце під майбутній парк. Для відповідальної місії сюди завезли дві сотні трирічних сосен. Всі вирощені в теплиці і адаптовані до місцевих умов.

  Людмила Філінська, головний агроном: "Сосна, трьохрічний саджанець вирощений в горшку. Для того, щоб була краща, була мичкувата система і кращий був процент приживлюваності. За нормами він має бути 95 відсотків. Сподіваємо так і буде".

  Щоби дерева краще прижилися, перед посадкою їх обробили спеціальним добривом. Іще одне використають під час роботи.

  Людмила Філінська, головний агроном: "Ви бачите - от, білі крупинки - то внесено мінеральне добриво спеціальне, осіннє, яке на зиму вноситься, і там ще будуть ложити такі коричневі торфяні таблетки для покращення структури грунту та покращення вологи".

  Останні приготування - і можна розпочинати. Майстер-клас для присутніх проводить перший заступник голови КМДА, Олександр Мазурчак.

  Олександр Мазурчак, перший заступник голови КМДА: "Це в контейнері знаходиться сосонка. Для того, щоб її витягнути, ми робимо от так - і витягується ціленька. Потім вона от так береться і от так ставиться".

  Опісля за роботу беруться і школярі.

  Школярі: "Ми робимо озеленення Києва".

  Школярі: "Завжди важливо саджати дерева. Що ж це за Київ без дерев".

  Спортивне приладдя на садівниче змінили й олімпійські чемпіони. Переконують: місія не менш відповідальна, аніж на змаганнях.

  В’ячеслав Олійник, олімпійський чемпіон: "Сложно сказать, объяснить словами то, что мы делаем. Мы благоустраиваем Киев. Я думаю, что это очень хорошая и почетная мисия. Так должны делать все".

  Олена Костевич, олімпійська чемпіонка: "Практикуюся на домашніх квітах, але от так, на вулиці, ще не саджала. Основне, я думаю тут з турботою відноситися до нашої природи і з любов`ю саджати, щоб вона приросла і квітла".

  Таку акцію у столиці проводять, щоби зберегти дерева від вирубування перед новорічними святами. У "Київзеленбуді" переконують: такі акції мають результат, і наводять статистику: за останні роки у столиці в рази зменшилася кількість незаконого вирубування. До прикладу, якщо 5 років тому в Оболонському районі столиці пошкодили 15 ялин, то минулого року лише дві.

  Михайло Царенко, генеральний директор КО "Київзеленбуд": "Киев должен быть зеленой столицей Европы. Мы хотим, чтобы киевляне не вырубывали елки, а наоборот - их сажали".

  Ця акція - початок програми "Київзеленбуду" "Врятуй Київ від вирубки хвої". Загалом планують висадити близько тисячі сосен. На черзі - парк Малишка.

  Наталя Гончарова, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мер Відня і голова КМДА відвідали одну із столичних шкіл
  Наступний матеріал
  Сьогодні у Лізі Європи зіграють 2 українські клуби
  Теги: