"Спілка вірменів України" зібралася на щорічну конфернецію

  Збільшити кількість уроків вірменської мови у школах та надрукувати переклади вірменських авторів. Такі плани діаспори на найближі 5 років. Спілка вірменів України зібралася сьогодні на щорічну конфернецію. Про їхнє життя - слухала Світлана Одаренко.

  В Україні півмільйона, у Києві - понад 60 тисяч.  Вірменська діаспора - одна із найчисельніших нацменшин країни. З усіх областей вірмени з`їхалися до столиці - поговорити про розвиток своєї діаспори.

  Вілен Шатворян, голова ВАГО "Спілка вірменів України": "Нас воспринимают правильно и хорошо все народы, которые есть в Украине, то есть мы хорошие соседи. Но это не значит, что надо расслабляться. нам надо двигаться в этом направлении, потому что нашей истории и культури не знает никто кроме нас, армян".

  Зокрема, у Спілці  вірменів України хочуть, щоби більше  дітей вивчало рідну мову. Нині у столиці лише у двох  школах факультативно викладають вірменську.

  Айдинян Цовінар, учителька вірменської мови у школі №85: "Дети с удовольствием изучают, у нас в школе есть даже украинские дети, которые тоже захотели присоединится и они учатся в армянском классе. В неделю два раза изучаем армянский язык и литературу. Дети знакомятся с культурой и обычаями".

  Бажання є - підручників бракує. Їх привозять із Вірменії на замовлення. Тому іще одне завдання на найближчі роки - це видавати більше книжок. Зокрема, перекладів вірменських авторів. Тоді, впевнені у Спілці, і українці більше знатимуть про Вірменію.

  Вілен Шатворян, голова ВАГО "Спілка вірменів України": "В первую очередь мы собираемся сделать книжки для детей. для того, чтобы они единой книгой изучали армянский язык во всех областях Украины. Дальше мы уже будем советоваться с нашими историками, культурными деятелями , чтобы понимать, что больше воспримется украинским народом- какая история, какой миф". 

  Культурно-релігійними центрами, які об`єднують вірменів в Україні, слугують церкви. Нині ще триває процес повернення культових споруд релігійним громадам. Вже найближчим часом вірменська апостольська церква отримає свої храми в Одеській області, Чернівцях та Криму. Одночасно - готуються два проекти нових будівництв, один з яких - у столиці. 

  Ашот Аванесян, голова національного конгресу вірменів: "Строителсьтво армянского кафедрального собора в Киеве, так же с марта месяца начнется строителсьтво в Донецке. Єто две церкви, которіе будут не реконсруироваться, не реставрироваться а нуля строится".

  Усі свої плани Спілка вірменів України зібрала в один документ - концепцію розвитку на найближчі 5 років. Сподіваються і на підтримку української влади. Поки що на співпрацю не скаржилися. Кажуть, у нашій країні почуваються як удома.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Смірнов офіційно вибув з боротьби за президентське крісло
  Наступний матеріал
  Серед учнів Києва визначили кращих знавців правил дорожнього руху
  Теги: