Сірчана кислота

Спецрозслідування щодо сірчаної кислоти може привести до позовів у СОТ – експерт

  Євросоюз може потурбуватися низкою спецрозслідувань, які були ініційовані Україною

  Спеціальне розслідування, що його проводить Міністерство економічного розвитку і торгівлі стосовно імпорту сірчаної кислоти в Україну, загрожує ускладненням торговельних відносин з Євросоюзом та Білоруссю – аж до позовів у Світову організацію торгівлі. Таку думку висловила партнер юридичної фірми "Sayenko Kharenko" Анжела Махінова, передає портал UAprom.

  У серпні 2017 року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися до МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, чиновники Міністерства економічного розвитку і торгівлі відкрили спеціальне розслідування.

  "У цій справі дуже багато проблемних моментів, і прийняття будь-яких загороджувальних заходів при їх наявності загрожує позовами від країн-імпортерів у СОТ", – розповіла юрист. Зокрема, за її словами, Білорусь розглядає можливість застосування певних заходів у відповідь.

  "Крім того, не варто забувати, що ЄС, а саме Німеччина, є третім за обсягом імпортером сірчаної кислоти в Україну. Всі пам'ятають справу з обмеженням імпорту легкових авто, коли Україна програла Японії в СОТ. І зараз ми наступаємо на ті самі граблі", – запевняє вона.

  Махінова вважає, що Євросоюз може потурбуватися низкою спецрозслідувань, які були ініційовані Україною.

  "У 2015 році було проведено спецрозслідування щодо поліуретану, по суті, проти ЄС. Воно завершилося запровадженням заходів, і цю пілюлю ЄС проковтнув. Зараз ведеться це спецрозслідування щодо сірчаної кислоти, а буквально минулого тижня "Укртатнафта" подала заяву на третє спецрозслідування щодо нафтопродуктів. Тобто, наростає ком спецрозслідувань. І я думаю, що ЄС дуже затурбується цією ситуацією", – підкреслила вона та додала, що можливим є ускладнення відносин і порушення питання в комітетах СОТ.

  Крім того, Махінова відзначила дефіцит рухомого складу для перевезення сірчаної кислоти в Україні, а ті цистерни, які є, перебувають у критичному стані.

  Попередній матеріал
  Колишній ватажок "ЛНР" Плотницький проживає у власному елітному будинку, а не у СІЗО – Тимчук
  Наступний матеріал
  Україна та Ізраїль підпишуть Угоду про ЗВТ у найближчий час – Гройсман
  Теги: