Спеціалісти радять, як боротись з осінньою депресією [репортаж, відео]

  Поганий настрій, замкнутість і небажання працювати - осіння депресія уже дає про себе знати. Психологи переконують: заручниками психічного розладу найчастіше стають активні і успішні люди, віком від 20 до 40 років.

  Причин кілька - восени зменшується фізична активність, людині бракує  сонячного світла і так званого "гормону щастя". Що робити, якщо осіння депресія наступає на п`яти і де шукати від неї панацею?

  Такий діагноз у жодній лікарні не поставлять, і медикаментів не випишуть. Лікарі розводять руками, а психологи вже розгадали секрет осінньої депресії - вона лікується шоколадом і танцями.

  Інеса і Дмитро. В лексиконі цих двох слово "депресія" відсутнє. На танцях вони познайомились, відтоді пара - і на танцмайданчику, і в житті.

  Інесса Ніколуліас, викладачка аргентинського танго: "Танго - это один из видов коммуникации двух персональностей. Это мужчина и женщина, корторым есть что сказать друг другу".

  Дмитро, танцюрист: "Это такой период - осень, когда плохая погода, нет настроения. А когда я танцую - такое ощущение легкости".

  Творчістю від душевного пригнічення лікується й художник Василь. Малює Жана Клода ван Дама, Наташу Корольову і себе. Політики набридли.

  Василь, карикатурист, художник: "Есть и политики, но портреты скучновато, чесно говоря".

  Тим, хто має хобі, психологи ставлять "п`ятірку з плюсом". Адже маючи улюблене заняття, шансів не стати жертвою осінньої депресії - більше. Якщо ж приступи втрати настрою і бажання спілкуватися вас атакують кожної осені - депресію можна випередити і підготуватися морально. А ще - більше рухатися і "налягати" на банани і шоколад. Вони дарують організму так звані "гормони щастя". Психологи радять не лінуватися і влаштовувати прогулянки.

  Олексій Шнеєр, психолог: "Один из способов - стараться как можно больше біть на свету".

  Олег Покальчук, психолог: "Коли ви чуєте від своїх знайомих нарікання: "А, у меня депрессия", - то, як правило, людина, яка ще має сили про це говорити - у неї шось просто не склалося випадково в житті".

  Фахівці радять не пояснювати осінньою депресією усі дрібні особисті невдачі. Адже головний біль у понеділок - це ще не ознака сезонної недуги. 

  Ганна Рибалка, Роман Гриценко, Денис Блажиєвський, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Стартувала мистецька акція УГКЦ, спрямована на боротьбу з бідністю
  Наступний матеріал
  Гідрометцентр прогнозує теплу погоду до кінця тижня
  Теги: