Спад цін на сезонні фрукти прогнозують експерти аграрного ринку [відео]

  Смакувати полуницю і не зазирати до гаманця. Спад цін на сезонні фрукти прогнозують експерти аграрного ринку. Полуниця з 20 гривень невдовзі здешевшає удвічі. Нині ж у Києві покупцям ягід та фруктів є де заблукати - товару багато і різної якості. Так само різняться й ціни - на офіційних ринках дорожче, менше просять громадяни, які везуть ягоди з власного городу. Фруктову математику вивчала Ганна Рибалка.

  Ягідний сезон у Києві в самому розпалі. Полуницю беруть на смаколики.

  На консервацію - через одного. Кажуть, ще дорого.

  Журналіст "5 канал": "Скільки на зарплату купите кілограм полуниці?"

  Покупець: "Небагато! В мене пенсія маленька".

  Шовковицею торгують з-під поли.

  Бабуся: "Беріть два за 15-ть!"

  Кріп та петрушку з городу ховають подалі від камер.

  Суниця у пластиковій тарі - смачніша з городу. Тут же й дешевша.

  Від 12-ти гривень за кілограм полуниці й вище. Найбільше просять ось на цьому прилавку. Тут ягода по 22 гривні. Хоча ще два тижні тому просили більше.

  За полуницю доклали свою копієчку не тільки прості покупці. Молочні та консервні заводи, що роблять з фруктів йогурти та соки - в ягоди цьогоріч чимало інвестували, кажуть експерти. Відтак - на ринках та магазинах теж є з чого вибирати.

  Є попит - буде й пропозиція. А відтак ціна ростиме. У комітеті економістів України в значне здешевлення не вірять. Полуниця буде по десять, борщовий набір теж здешевшає. Нині на ньому заздалегідь "накрутили" зайві гривні.

  У Держінспекції з контролю за цінами проводять цінову арифметику. За рік картопля в середньому подорожчала на 84 копійки, капуста - на третину, морква, буряк та цибуля - удвічі. На новий врожай ціни теж підскочать угору, прогнозують фахівці.

  Щоб наповнити продовольчий кошик і не спустошити гаманець - нині найвигідніше купувати сезонні ягоди. Пора полуниці добігає кінця - тож найближчим часом подешевшає щонайменше удвічі.

  Ганна Рибалка, Андрій Каньшин, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Київська область нарощує власне виробництво свинини
  Наступний матеріал
  Закінчився незвичний конкурс краси "Міс Київська Русь" [відео]
  Теги: