Трудова міграція
Трудова міграція відкриті джерела

Соціолог розповіла, що необхідно зробити, аби припинити трудову міграцію

  Соціальна політика держави спрямована на справедливий розподіл бюджетних грошей. Такий підхід правильний, але цього недостатньо

  Держава має забезпечити контроль над цінами на товари і послуги, щоб українці почувалися комфортніше. У такому випадку рівень трудової міграції за кордон буде значно нижчий.

  Таку думку під час круглого столу "Як українцям залишитися жити і працювати в Україні" висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи Елла Лібанова. За її словами, влада має зробити все, щоб найближчими роками напрямок міграції змінився і українці почали повертатися на батьківщину.

  "Ми повинні говорити про створення високопродуктивних робочих місць. Але цього недостатньо, оскільки люди їдуть не через те, що їх не влаштовує низька продуктивність роботи, а через низьку зарплату. Тут держава має забезпечити контроль над цінами товарів і послуг, які відштовхують людей", — вважає Лібанова.

  Зараз, з точки зору соціолога, соціальна політика держави спрямована на справедливий розподіл бюджетних грошей. Такий підхід правильний, але цього недостатньо.

  "Соціальна політика має таким чином формувати економічні пріоритети, аби підтримувати бізнес, що легально працює в Україні", – наголосила Елла Лібанова.

  Зазначимо, у ході круглого столу представники великого українського бізнесу презентували програму, яка покликана зменшити трудову міграцію українців і створити нові робочі місця.

  Попередній матеріал
  В Україну завтра прийде лютневе похолодання: подекуди мокрий сніг з дощем
  Наступний матеріал
  В Одесі 3 райони залишилися без води через масштабну аварію на трубопроводі
  Теги:
  Loading...