Сотні киян намагаються допомогти постраждалим у лікарнях

  26-ро людей загинули і понад шість сотень - ушпиталені внаслідок протистояння у Києві. Така офіційна статистика Мінохорони здоров'я. Тим часом, у МВС кажуть: 10-ро силовиків загинули під час протистояння у столиці. А 370 міліціонерів ушпиталені. Найбільше постраждалих перебуває у 17 та 6 лікарнях і лікарні швидкої допомоги. Там відучора чергують активісти і народні депутати. Натомість сотні киян намагаються допомогти постраждалим - люди приносять медикаменти, просяться чергувати у медзакладі, здають кров. 

   

   

  Павло, поранений: «Вистріл. Куля на виліт через легке. То був беркут, коли вони наступали бронетранспортером».

   

  Так описує події на вулиці Інститутській киянин Павло. Після штурму Майдану 40-ка річний чоловік з вогнепальним пораненням опинився у 17-тій лікарні.

   

  Павло, поранений: «Стріляли в спину, відчув постріл, спочатку подумав, що це гумова куля, але потім почав втрачати свідомість».

   

  Із подібними травмами у тому ж медзакладі приходить до тями євромайданівець Юрій з Тернополя. Своїм здоров’ям не переймається, турбують недужого дії силовиків.

   

  Юрій, поранений: «Зі мною - то чепуха, а то що вони підіймають руку на жінок - я цього не можу зрозуміти. Вони ж повинні захищати людей».

   

  У тяжкому стані у столичних медзакладах перебувають понад 160 пацієнтів, 35 із них - постраждали від куль. У 17-тій лікарні травмованих чи не найбільше, четверо людей там уже померли.

   

  Микола Дьомін, головний лікар лікарні № 17:«Один больной погиб от огнестрельного ранения в голову, пуля прошла через глаз и разрушила головной мозг, один погиб - пуля прошла через грудную клетку пробила легкое и печень, третий - печень и селезенку, четвертый - от черепно-мозговой травмы».

   

  Допомагати медикам доглядати недужих безперестанку приходять волонтери.

   

  Надія, волонтер: «Доглядаємо людей ми хворих, які не можуть самі за собою. Оділи, помили. Тому що сестри не встигають, не вистачає рук жіночих. То ми тут згідні буквально на все».

   

  Пакетами кияни зносять до лікарень медикаменти.

   

  Галина, киянка: «Я хочу принести свою допомогу, що можу. Бинти, що потрібно для наших дітей».

   

  Черга утворилася у міському центрі крові. Заклад не вміщає усіх, хто воліє стати донором. Таких людей прийшло близько 4 сотень - тоді як зазвичай - відвідувачів - близько 50-ти. Допоки чекають черги - дивляться новини.

   

  Перший донор: «Це не є жертва, це є нормальний вчинок. І всі люди тут.. мені тут приємно, тут дуже приємна атмосфера».

   

  Другий донор: «Думаю, не страшно, если я здесь простою. Сколько нужно, столько й простою».

   

  Третій донор: «А як інакше? Якби сиділи вдома, це було би непростітєльно. Жінок на передову не пускають. Єдине, що я можу зробити, це, мабуть, здати кров».

   

  Столичні чиновники звітують, медикаментів лікарням не треба, запасів крові вистачає. Натомість нарікають на народних депутатів і волонтерів.

   

  Віктор Корж, заступник голови КМДА: «Нам заважали працювати народні депутати, громадяни, які представлялися волонтерами. Дислокація наших лікарень, їх підрозділи, це не місце для чергувань».

   

  Біля медзакладів відучора чергують волонтери зі списками постраждалих.

   

  Ольга Айвазовська, активістка: «Список складаємо для того щоб не було фактів викрадення людей і була можливість надати максимальну допомогу людям, які її потребують. зокрема, матеріальну, медикаменти, одяг».

   

  Міліція цієї ночі супроводжувала шістьох людей до столичної лікарні швидкої допомоги. Двох із них вдалося відбити. Решту мали помістити у спецпалату під конвоєм, однак, як запевняють медики - нині нікого під охороною немає.

   

  Наталія Гайворонська, заступник головного лікаря: «Состояние пациентов средней тяжести и тяжелое. Преимущественно нейрохирургия, травматология, отделения политравмы. Под стражей пациентов за прошлые сутки не было».

   

  Та люди у формі чергують у спецпалаті. Нічого не коментують і нікого не пропускають.

   

  Ксенія Дворнікова, Світлана Одаренко, Ольга Петрів, Валерій Савицький, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Завтрашній матч Ліги Європи "Динамо" проведе на Кіпрі
  Наступний матеріал
  СБУ повідомило про захват вогнепальної зброї
  Теги:
  Loading...