Сьогодні закінчилось зарахування до вишів на держзамовлення

  Вступна кампанія добігає кінця. Сьогодні офіційно закінчилося зарахування на навчання державним коштом. У київських вишах зізнаються: подовження терміну зарахування на бюджет мало що змінило - здебільшого списки бюджетників лишилися незмінними. Ті кому пощастило менше - підписують контракти, а приймальні комісії потроху підбивають підсумки кампанії.

  У коридорах київських вишів незвично порожньо. Списки зарахованих на держбюджет оголошені, кому пощастило менше - підписують контракти. Цьогоріч термін зарахування на держбюджет продовжили до 15 серпня, проте, у київських вишах зізнаються - списки у "додатковий час" мало змінилися. 

  Віктор Огнев`юк, ректор Київського університету ім. Грінченка: "Суттєвих змін не було, але окремі  нюанси виникли. Є, наприклад, двоє студентів, які на бюджет потрапили на спеціальності, які для них були малобажані, і вони написали добровільну відмову від них і перейшли на конрактну форму навчання. В такому випадку список посунувся, звичайно".

  Сергій Квіт, ректор НаУКМА: "Для нас це принципово нічого не змінило, тому що в цей час відбуваєтья такий повільний рух абітурієнтів - хтось приносить документи, хтось забирає - і цей рух практично не припиняється. Якщо на кілька днів довше - цей процес просто продовжується".

  Цьогоріч рекорд за кількістю вступних заяв у Київському університеті імені Грінченка - майже 15 з половиною тисяч. Найпопулярніша спеціальність - "Реклама і зв`язки з громадскістю". Те саме - у топовому університеті Шевченка: майже 61 особа на місце. Стабільно популярні юридичні та економічні спеціальності, менеджент, психологія та англійська філологія. Хоча подекуди стрімко зріс і попит на природничі спеціальності.

  Володимир Крижанівський, відповідальний секретар приймальної комісії КНУ ім. Шевченка: "Якщо говорити все-таки про позииви цієї кампанії, суттєво зріс конкурс на спеціальності природничого циклу. Там де раніше, у 90-ті роки, ми спостерігали навіть відсутність конкурсу".

  У Могилянці лідирують юристи. Друге та третє місце у рейтингу популярності посіли філологія та економіка. Кажуть, цьогоріч зріс конкурс на гуманітарні науки. Кому не пощастило побачити своє прізвище у списку зарахованих - підписують контракти. Здебільшого, ціни на навчання традиційно зросли.

  Віктор Огнев`юк, ректор Київського університету ім. Грінченка: "Якщо говорити про наш університет - вартість зросла приблизно на 10 відсотків, тому що зросла вартість енерогоносіїв, утримання споруд університету, зрештою, треба поповнювати матеріально-технічну базу".

  У Києво-Могилянській академії ціни на контракт навпаки знижують. Кажуть, не хочуть, щоб там навчалися виключно багатії.

  Сергій Квіт, ректор НаУКМА: "В ті часи, коли ми мали держзамовлення і ми вважали, що оскільки наш університет найкращий - у нас має бути найдорожчий контракт. Зараз наша цінова політика дещо змінилася, тому що держзамволення падає в державі. Ми зменшуємо вартісь контракту, тому що ми не хочемо, щоб до нас масово йшли "мажори". Я не кажу, що всі сім`ї заможні обов`язково мають таких дітей, що вони не повинні вчитися в нашому університеті - є такі, є такі".

  Нині київські виші закінчують формувати списки новоспечених студентів та готуються до нового навчального року.

  Євгенія Подобна, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні офіційно відкрився Національний Сорочинський ярмарок
  Наступний матеріал
  Столичний метрополітен перестане говорити англійською
  Теги: