фото Інститут історії України

Сьогодні у Києві презентують документальний збірник про життя міста у добу окупації

  21 жовтня 2014 року о 17.00 у залі засідань Інституту історії України НАН України (вул. Грушевського, 4) відбудеться презентація науково-документального видання "Київ: війна, влада, суспільство, 1939–1945. (За документами радянських спецслужб та нацистської окупаційної адміністрації)".


  Праця видана цьому році і висвітлює життя столиці України у роки Другої світової війни крізь призму документів радянських спецслужб, нацистських каральних органів та цивільної окупаційної адміністрації. У збірнику загалом публікується 192 документи та фотографії з Галузевих державних архівів Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, кінофотофоноархіву ім. Пшеничного, Державного архіву Київської області. Опубліковані матеріали дають можливість відтворити цілісну картину життя міста в роки тотального насильства, подати контроверсійні точки зору, і зрештою, відповісти на питання, що найбільше хвилювало простих киян, яким чином вони влаштовували свій побут, виживали, долали скруту і нестатки, як будували свої взаємини з владою.

  Від авторського колективу видання будуть представляти науковці Інституту історії України Олександр Лисенко, Тамара Вронська, Тетяна Пастушенуко. У презентації візьмуть участь представники центральних архівних установ України, дослідники історії Києва і нацистського окупаційного режиму в Україні, та кияни – свідки війни.

  Попередній матеріал
  За останню добу на Донбасі поранено 4 українських воїни - РНБО
  Наступний матеріал
  Швеція не збирається вступати до НАТО – прем‘єр