5.ua

Сьогодні телефонний терорист "замінував" ще три об’єкти столиці

  Ні дня без мінування у Києві: сьогодні по обіді анонім повідомив про вибухівку у двох торгових центрах у Дарницькому та Дніпровському районах і станції метро "Петрівка".


  Загалом за поточний тиждень на номер 102 надійшло півтора десятки повідомлень про вибухівку. "Мінували" залізничний вокзал, торгові центри та два телеканали.

  Міліція продовжує шукати додзвонювачів, та нагадує – за хибний виклик жартівнику загрожує до 8 років позбавлення волі. А ще – штраф: відшкодування вартості кожного виїзду рятувальників та екстрених служб.

  На кожен такий виклик з замінуванням виїздить кілька бригад - правоохоронці, сапери, кінологи, рятувальники. Відпрацювання одного об’єкту відбувається протягом трьох годин і коштує така процедура близько трьох тисяч гривень. З початку року надійшло 80 повідомлень про замінування, відкрито 62 кримінальних провадження.

  На місце виклику обов'язково прибуває і бригада "швидкої". Доки хтось чекає на допомогу, медики стоять біля приміщення, яке буцімто замінували.

  Лікар Анатолій Вершигора скаржиться: "Є інші виклики, де потрібно терміново приїхати, а бригада в цей час може бути зайнята. Від початку приїзду на цей виклик до команди що або підтвердилось замінування, або не підтвердилось. І бригада, буває, 3-4 години, якщо об’єкт великий чергує і не задіяна в оперативній роботі нашій".

  У "швидкій" кажуть: хибні виклики тут справа звична. Диспетчери навіть виробили свою методику перевірки додзвонювачів та мають свій рекорд: "В нас був такий випадок, коли за добу 255 разів одна й та сама людина викликала швидку допомогу".

  За тиждень правоохоронцям вдалося затримати лише одного зловмисника – це 31-річний киянин, який перебуває на обліку у психоневрологічному диспансері. Зараз він знаходиться на лікуванні, і вже суд буде вирішувати чи осудний цей чоловік і чи понесе він покарання у вигляді позбавлення волі, чи примусового лікування.

  Психологи переконані: причина істерії з замінуваннями – напружена ситуація в країні, та припускають: це не лише невдалі жарти чи прояви психічної хвороби. А й нерідко – сплановані дії, щоб викликати паніку та нестабільність у суспільстві.

  "Це досить закономірне явище і в ситуації інформаційної війни, і в ситуації реальних бойових дій, які зараз відбуваються в Україні", – вважає соціальний психолог Ольга Духніч. "Це очікувана річ і думаю, багато людей це використовує в прагматичних мотивах, зламати роботу якоїсь установи, зараз, зрозуміло, що це додає ще й соціальної паніки і нестабільності у суспільстві. Тому, звичайно, це теж може комусь бути вигідно".

  Тож психологи радять ставитися максимально спокійно до таких ситуацій та не поширювати неперевірені повідомлення, зокрема і через соцмережі.

  Психолог пояснює: "Якщо є якась критична ситуація, то, можливо, краще щоб про цю ситуацію знали ті люди, які безпосередньо в неї залучені. Але якщо ми просто починаємо це поширювати, то у людини, яка дивиться телебачення, читає суспільні мережі, ці репости, формується відчуття, що вона живе у дуже небезпечній ситуації. Ми самі продукуємо таким чином людей довірливих і людей, готових, щоб сприймати пропаганду.

  Євгенія Подобна, Богдан Кальченко та Іван Головач, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Незабаром розпочне своє мовлення телеканал Ukraine today
  Наступний матеріал
  МВФ не планує розглядати питання збільшення фінансування України
  Loading...