Сьогодні розпочався останній тиждень перед Великоднем

  Сьогодні розпочався останній тиждень перед Великоднем. Християни східного обряду називають його - страсним. З 40 днів великого посту - він найсуворіший.

  Протягом 6 днів віруючі відмовляють собі не лише у скоромній їжі, але й у будь-яких розвагах. Бо у цей час люди згадують страждання та смерть Ісуса Хреста. Кожний день тижня має своє значення. Так, до середи треба встигнути прибрати оселю. У Чистий Четвер - розмальовують яйця та спекти паску. А от Страсна П’ятниця - найскорботніший - коли розп’яли Ісуса Христа. У цей день - не вживають їжу та не працюють. Закінчується страсний тиждень у ніч проти неділі - тоді у церквах правлять всеношні. З першою зіркою освячують їжу. А про Воскресіння спасителя - сповіщають словами "Христос воскрес!", "Воістину воскрес!".


  Протоієрей Георгій Коваленко, речник УПЦ МП:
  "Ми так багато працюємо, що іноді забуваємо про душу. Господь давав нам заповідь, що ми маємо 6 днів працювати, а 7 день Богові. От і ми плідно працювали цілий рік, і от тепер давайте віддамо наш цей тиждень Богові і гідно підготовимось до Світлого Христового Воскресіння".

  Попередній матеріал
  Київські активісти протестували проти реклами у метро [відео]
  Наступний матеріал
  Брати Приймаки відсвяткували ювілей творчої діяльності
  Теги:
  Loading...