Що напланували київські чиновники на 2010 рік

  Великі плани столичних чиновників. На цей рік вони покладають великі надії. Втім не менше очікують від ухвалення бюджету-2010. Адже запланували - добудувати метро, Центр крові та онкології, запустити швидкісний трамвай та рух Гаванським мостом.

  Новий 2010 рік тільки-но вступив у свої права. Та чиновники вже мають на нього великі плани. Добудувати метро на Теремки, завершити реконструкцію Московської площі, запустити швидкісний трамвай - така програма-максимум від першого заступника мера Дениса Басса. Тільки б грошей на все вистачило.  

  Денис Басс, перший заступник голови КМДА: "Для пуска Гаванского моста и пуска Московской площади нужно порядка 200 миллионов гривен - запустить эти достаточно сложные объекты. По метро это тоже цифра - порядка 600 миллионов гривен. Строительство скоростного трамвая - скажем так, первый этап мы уже прошли. Первая очередь пусковая будет стоить порядка 50-80 миллионов гривен".

  Завершити розпочаті будівництва та реконструкції планують і у медичній царині. Довести до ладу хочуть, зокрема, Центр  крові та Онкоцентр. 

  Алла Шлапак, голова постійної комісії Київради: "Мова не буде у 2010 році іти про нові будівництва, на превеликий жаль. Ми будемо усе робити, щоби завершити старі будівництва. Без Центру крові ми не зможуемо забезпечувати усі лікарні. Без пет-технологій нам також буде важко на профілактику працювати. З ними нам буде набагато легше". 

  А от Віталій Журавський наперед не загадує. Натомість, гарантує стабільність. Зокрема, обіцяє зберегти муніципальні надбавки для вчителів.

  Віталій Журавський, заступник голови КМДА: "Це дуже важливо, це є тільки в Києві. До зарплати. яка встановлюється кабінетом міністрів кихвська міська влада буде доплачувати муніципальну надбавку. Тобто 20 відсотків для вчителів всіх, для працвників сфери освіти всіх і для керівників закладів освіти - 50%".

  Та гарантувати стовідсоткове виконаня обіцянок - не береться ніхто. Оскільки держбюджету-2010 досі немає. Перші три місяці Київ житиме за попереднім кошторисом - тобто щомісяця витрачатиме одну дванадцяту від торішньої скарбниці міста.

  Світлана Одаренко, Сергій Клименко, Ігор Пльонкін та Рустам Ходжиєв, 5 канал

  Попередній матеріал
  МВС: Біженця з Росії затримали законно
  Наступний матеріал
  Страйк транспортників в Угорщині
  Теги: