5.ua

Сесія Київради сьогодні тривала лише 10-ть хвилин [відео]

   

  Із восьмої ранку під дверима Солом'янської райадміністрації - неспокійно. Перед будівлею - колона євромайданівців, а на вході з три десятки міліціонерів. Уже за годину тут має розпочатися виїзна сесія Київради. Депутати виправдовуються - змушені засідати тут, бо на Хрещатику, 36 нині небезпечно. 

  Галина Герега, секретар Київради: «В будівлі, де знаходиться Київська міська рада, ми не можемо забезпечити повний порядок та гарантувати безпеку депутатам Київської міської ради. Я ходила до тих пір, поки не з'явилися ящики з яблуками біля моїх дверей і я не могла їх відчинити. Тому я почала працювати в районних адміністраціях».

  На порядку денному - 5-ть питань: найгостріше - виплата зарплат бюджетникам. 130-ть тисяч гривень - планують роздати за два місяці.   

  Юрій Одарченко, народний депутат, «Батьківщина»: «Вирішення питання виплати заробітної плати блокуватися нами не буде».

  Утім слова свого опозиціонери не дотрималися. Увійти до сесійної зали вирішили гучно - спершу настирливо у двері постукали, опісля і взагалі їх виламали.

  Про бюджет - забули. Тепер на порядку денному - пошук винуватого - хто заважав депутатам до сесійної зали потрапити.

  Цього разу жодного питання так і не розглянули. За десять сесійних хвилин встигли ухвалити тільки звернення до киян із проханням звільнити від євромайданівців приміщення міськради. Бюджетні ж справи в таких умовах вирішувати - відмовилися.

  Закривають сесію майже не відкривши - не вперше. З осені це стало традицією.

  Андрій Іллєнко, народний депутат, «Свобода»: «Люди з Київради, яка вже не має вже повноважень і легітимності, вони бояться, що вже зовсім стануть нікому непотрібними і для того, щоби зафіксувати свою нібито важливість в лапках, вони сьогодні тут зібралися».

  Володимир Філіпов, заступник голови фракції ПР у Київраді: «Жоден з депутатів, які рвалися до зали не читали порядку денного і навіть не думали про те, які питання розглядаються. Їхнє завдання було - все заламати, і не дати провести».

  За поламані двері, зіпсовані меблі та мікрофони - райадміністрація хоче судитися. Депутати цим не переймаються. Разом із мітингувальниками такі події трактують як власну перемогу.

  Андрій Іллєнко, народний депутат, «Свобода»: «Вони ходять тут по закутках, проводять тут свої бандитські маліни, але навіть тут ми їх трошки на світло відкрили і вони розбіглися  від того світла. Тому це, товариство, наша перемога!!!»

  Протестуючий: «Бандитську владу, якщо ми будемо сидіти, то ми ніколи не вигониме з України».

  Секретар Київради заявила - до Нового року в таких умовах - жодних сесій не проводитиме. Столичний бюджет 2014-ть розглядатимуть тільки після ухвалення парламентом державного бюджету на наступний рік.

  Анна Грішина, Анна Мірошніченко, Олексій Іванченков та Андрій Весрстюк, «5 канал».

  Попередній матеріал
  У Німеччині різдвяним обідом нагодували безхатьків
  Наступний матеріал
  Занедбана будівля на один день перетворилася на виставкову галерею
  Теги:
  Loading...