Ртуть та берилій вивезуть із київського заводу "Радикал" за 3 роки

  Ртуть та берилій вивезуть із київського заводу "Радикал" за три роки. Таке обіцяє чільник МНС Віктор Балога. За його словами, за цей час - від небезпечних речовин очистять і завод "Радон". Нині лише на "Радикалі" - близько 200 тонн металевих конструкцій, які забруднені ртуттю. Експерти переконують: у цехах - її концентрація уп`ятеро більша за норму.

  Представник київської аварійно-рятувальної служби Роман Ткачук веде журналістів на територію заводу "Радикал", що відгороджена парканом. Знаходитися на ній без спеціальних масок - заборонено. Адже концентрація на окремих ділянках тут у кілька разів перевищує норму.

  За допомогою ось такого приладу Роман фіксує кількість можливих небезпечних випарів ртуті. На цій ділянці концентрація небезпечного металу перевищена на чверть. А от ґрунт у цій банці -  набраний безпосередьно з місця розлиття ртуті.

  Робітник: "То есть чтобы показать вам что прибор работает мы Вам открываем и образно говоря подставляем. Видите, как меняются показатели?"

  Показники перевищені у двадцять разів. Працівники заводу кажуть - на території "Радикалу" досі залишається близько 200 тонн конструкцій, які заражені небезпечним металом.

  Робітник: "Из электролизеров ртуть текла, попадала на пол, в полах - микротрещины. По этим микортрещинам она вытекала в нижние грунты".

  Віктор Балога, міністр з питань надзвичайних ситуацій: "Разом в КМДА, разом з Міністерством екології, приймаємо рішення по кінцевій зачистці тих обєктів тих територій  з різними токсичними, хімічними, радіологічними речовинами. по вивозу їх з меж Києва.Максимум до трьох років ми з території Києва це все зачистимо".

  Вартість очистки заводу від металів - 160 мільйонів гривень. Металоконструкції, заражені ртуттю та іншими небезпечними речовинами, пройдуть спеціальну переробку, а потім - їх вивезуть зі столиці. Куди саме - чиновники поки що не кажуть. Роботи обіцяють почати у січні 2012 року. 

  Ганна Рибалка, Віктор Сніжко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Бал Хризантем-2011 у Криму ледь не зірвався через холоди [відео]
  Наступний матеріал
  На 20 га може зменшитися площа музею архітектури та побуту "Пирогово"
  Теги: