Дністровська ГАЕС
Дністровська ГАЕС 5.ua

Розбудова триває: на Дністровській ГАЕС почали монтаж 4-го гідроагрегату

Його запуск дасть змогу істотно збільшити потужність станції та стане черговим кроком на шляху до енергонезалежності

У вівторок, 11 грудня, на Дністровській ГАЕС у Чернівецькій області стартували роботи з монтажу статора турбіни гідроагрегату №4 – основи, яка прийматиме навантаження повної маси гідроагрегату. Подію фахівці називають історичною.

"Ми всі розуміємо, що будівництво гідроелектростанцій, і в тому числі 4-го гідроагрегату, – це ще один крок до нашої енергетичної незалежності. Чим більше у нас буде гідроакумулювальних станцій, тим менше ми будемо використовувати теплову генерацію. І це реально дасть можливість знизити тариф" – констатує гендиректор Консорціуму "НВО "Укргідроенергобуд" Валентина Зіміна.

"Монтуємо сьогодні статор турбіни – основу гідроагрегату. Вага цього статору 280 тонн. Він буде утримувати взагалі всю масу агрегату. Вся маса становить 3 тис. тонн. І це перший етап, початок монтажу агрегату", – зазначає директор філії "Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС" "Укргідроенерго" Василь Субота.

"Вже виконали укрупнене складання статора із спіральною камерою. Вона забезпечуватиме рівномірне навантаження води на робоче колесо і надаватиме йому обертовий рух, кажуть на станції. Будівельна готовність шахти дає змогу приступити безпосередньо до монтажу статора турбіни. Ніяких проблем немає, все йде нормально, згідно з усіма вимогами монтажу", – запевняє техдиректор "Дніпроспецгідромонтаж" Юрій Ємельяшин.

"Це дуже великий об'єм роботи", – зазначає генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота: "Статор був виготовлений на заводі "Турбоатом", він був доставлений частинами. Ми його збирали тут майже півроку. Плануємо в першому півріччі 2020-го року здати його в промислову експлуатацію".

Щодня на будівництві станції задіяні близько 400 працівників. А враховуючи, що практично все устаткування та деталі для турбіни виробляли на українських підприємствах, проект забезпечив загалом понад тисячу робочих місць, кажуть на станції.

"Є гордість за те, як проект робить Харківський проектний інститут, як турбіну виробляють – це "Турбоатом" харківський, електрична частина – "Електроважмаш" харківський, трансформатор виготовляє Запорізький трансформаторний завод", – каже заступник директора філії "Дирекція з будівництва дністровської ГАЕС" Василь Дейнеко.

Дністровська ГАЕС – унікальний енергетичний та інженерний проект, кажуть на станції. Всього заплановано будівництво семи гідроагрегатів. Три – вже працюють. Четвертий – у процесі розбудови. Його потужність становите 324 МВт у генераторному і 421 МВт у насосному режимі. Також створена найбільша в Європі верхня штучна водойма. Коли є надлишок струму, воду закачують у верхнє сховище. А під час пікових навантажень – станція оперативно видає додаткові потужності в енергосистему.

"Кожен агрегат, який ми здаємо, економить приблизно 170 млн кубометрів газу і 300 тис. тонн вугілля. Це економія для держави", – наголошує Ігор Сирота: "Тому потрібно якнайшвидше добудовувати і Дністровську, і Канівську, і Ташлицьку ГАЕСи. Тому що при розвитку альтернативних джерел енергії вітру і сонця потрібні будуть регулюючі потужності".

Загалом, введення в експлуатацію Дністровської ГАЕС дасть змогу економити 1,1 млн тонн вугілля та до 300 млн кубометрів газу щороку.

Додамо, ПрАТ "Укргідроенерго" – найбільша гідрогенерувальна компанія країни. На сьогодні в її активі 103 працюючих гідроагрегати, сумарною встановленою потужністю у 5 тис. 758 МВт. Частка компанії в енергобалансі країни становить 10%. Крім того, "Укргідроенерго" входить до топ-15 державних підприємств, сумарні активи яких становлять 70% від загального показника в держсекторі.

Попередній матеріал
В Україні зафіксували спалах епідемії грипу та ГРВІ
Наступний матеріал
Україна готується відбивати повномасштабний напад ворога – Турчинов
Теги:
Loading...