Роботи з укріплення схилів під Андріївською церквою досі не почалиcя

  Роботи з укріплення схилів під Андріївською церквою досі не почалиcя. У столичній адміністрації запевняють - жодної небезпеки для церкви та людей нині немає. Тож, Андріївську церкву не закриватимуть. А ліквідовувати нещодавні сзуви ґрунту будуть, щонайменше, протягом місяця.

  Одне з найулюбленіших місць туристів у Києві не пустує і сьогодні. Столичні гості продовжують прогулюватися біля Андріївської церкви. Після зсувів ґрунту, які сталися минулого тижня, доступ людей сюди не обмежили. Та й самі відпочивальники за власну безпеку не надто переймаються.

  Катерина Девдера, туристка: "Мені не тільки не страшно, мені навіть якось мірою приємно. Тому що це настільки цікаво дуже. А про проблеми я просто не знаю, тому можу спокійно насолоджуватись".

  Віктор, киянин: "А чьо тут страшного?"

  Добре помітила сзуви митець з алеї художників Олена Бурова. Жінка розповідає - сталося це уночі. Коли торговці вранці вийшли на роботу - уся алея була вкрита землею та захисною сіткою. А вздовж підпірної стіни пішли тріщини.

  Олена Бурова, митець з Андріївського узвозу: "Земля была, видите, на асфальте, вот тут она и была. Вот такой высоты. Оно даже за бордюр перелилось".

  Землю з алеї митці прибирали самотужки. А от жодних робіт із укріплення схилу за тиждень після зсуву ніхто не проводив.

  Олена Бурова, митець з Андріївського узвозу: "Мы пришли, должны были работать - взяли лопаты и убирали. А на следующий день приехали рабочие. Накрыли пленкой и все. Все роботы, какие проводились".

  Винні у цьому рясні дощі та незавершені роботи із укріплення схилу, розповідають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій КМДА. Ще у 2009-му році на реставрацію виділили 10 мільйонів гривень. Відтоді встигли побудувати підпірну стіну та відремонтувати водовідвід. А от траву на схилах не висадили. Саме вона могла б утримати від зсуву верхній шар ґрунту.

  Віталій Пшеничний, начальник ГУ з питань надзвичайних ситуацій КМДА: "Відповідно до постанови Кабміну було виділено кошти в сумі 10 мільйонів. На сьогодні ці кошти освоєно. Є оплив грунту, який утворився внаслідок того, що не завершенні роботи по дернуванню частини схилу".

  У заповіднику "Софія Київська", який опікується Андріївською церквою, нарікають, що обіцяні кошти їм виділили лише частково. І уже близько семи місяців жодні роботи з укріплення схилів не проводилися.

  Вадим Кириленко, заступник гендиректора Національного заповідника «Софія Київська»: "Виділяли на папері. Я не готовий по цифрам сказати, але нас недофінансували і є кредиторська заборгованість. Якраз під ці роботи, які ми повинні були виконати. Це факт".

  Завершити реставрацію та остаточно укріпити схили під церквою чиновники обіцяють уже за місяць. На це доведеться витратити триста тисяч гривень. Де їх візьмуть - поки що не знають. А от ліквідувати нинішній зсув ґрунту у заповіднику "Софія Київська" обіцяють власним коштом. Кажуть, роботи завершать уже за тиждень.

  Ольга Сас-Тарасова, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За тиждень в Україні стартує новий футбольний сезон
  Наступний матеріал
  КМДА підраховуватиме прибутки від Євро-2012 до серпня
  Теги: