5.ua

Резервній станції водопостачання Києва "Роса-300" – 28 років

  Цими днями спливає 28 років від початку проектних робіт станції водопостачання "Роса-300". Її збудували на березі Десни, як альтернативу Дніпровській станції. У 1986-му, після вибуху 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС, дніпровська вода на деякий час стала непридатною для пиття. Відтоді "Роса" була під загрозою ліквідації, але знову прийшла на допомогу киянам і її вирішили залишити.


  Аварія на четвертому енергоблоці ЧАЕС умить позначилася на якості питної води у столиці. Санітарна служба Києва заборонила качати воду з Дніпра. 1986-го Київ споживав півтора мільйони кубів води на день. Зупинка Дніпровської насосної станції означала посуху для всього центру столиці. Станція "Роса-300" постачає 300 тисяч кубів води на добу, але може й удвічі більше.

  1986-го року будувати нову стаціонарну станцію було довго й дорого. Чорнобильська катастрофа змусила радянських інженерів шукати нестандартні рішення. На державному рівні ухвалили будівництво станції "Роса-300" і вже за півтора місяці проектних та будівельних робіт вона дала першу воду Києву.

  Пуск відбувся 21 червня і протягом кількох місяців "Роса-300" забезпечувала столицю водою. Нині її насоси не качають воду для киян, проте життєдіяльність станції підтримують цілодобово.

  Кілька років тому чиновники хотіли порізати станцію на металобрухт. Її банкрутували, готували для того, щоб по частинах забрати її у "Київводоканалу".

  Та 2010-го, після тяжкої зими, коли у київському водосховищі загинуло багато риби і воду звідти стало небезпечно вживати, "Роса-300" знову стала у пригоді. Нині знищувати станцію не мають наміру. Навпаки – найближчим часом планують лише замінити двигуни на новіші.

  Дмитро Мороз, Ігор Селянінов, 5 канал.
  Попередній матеріал
  СБУ затримала екстремістів, які готувались бити ветеранів на замовлення російського каналу
  Наступний матеріал
  МЗС: Росія відмовилась від подальших переговорів