Рекордний "купальський" вінок сплели на Київщині

  Рекордний "купальський" вінок сплели на Київщині у селі Проців. Він - завдовжки 350 метрів. Якого нареченого можна таким наворожити - дізнавалися наші кореспонденти.

  Музики співом гостей на свято закликають. Із собою прихопили торбини із нечистю - її збирали по всій області. А ще опудал: п`яницю, ледаря та жебрака. Увечері з ними попращаються назавжди.

  Учасниця свята: "Хвороби, злидні, все нехороше все кинемо в вогонь сьгодні. все погорить у купальському вогні. щоб у нашому краї їх не було".

  Один із символів свята Івана Купала - вінки. Цьогоріч на Київщині сплели рекордний для України вінок завдовжки триста п`ятдесят метрів. Символізує він здоров`я, любов та шану до пращурів.

  Перша дівчина: "Хто плете вінок-той буде щасливий та здоровий, не будуть боліти ноги та руки. для цього необхідно вибирати нейздоровіші квіточки. Маленький віночок на три рочки, а такий великий на все життя".

  Друга дівчина: "Забуваємо про будні міста, і переносимося в живум природу, з`єднуємося з нею. Воно складається з ромашки, лаванди, шалфею, та ще з якихось чудових та чудодійних трав".

  Такі чарівні віннки надають неабияку силу, каже молодь. Не втримується - та й пускається в танок.

  Цієї ночі, за віруваннями наших пращурів, виконуються усі заповітні мрії. А щоби вони здійснилися -їх необхідно промовити уголос.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "В цей вечір не можна спати, треба загадувати бажання. Що потрібно людині для щастя- сім`я, будинок та авто".

  Вінок-рекордсмен так і не пустили річкою. Вона виявилася занадто малою для такого велетня. 

  Олена Махно, Андрій Каньшин, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Центр для реабілітації наркозалежних відкрили на Київщині
  Наступний матеріал
  Британський таблоїд "News of the world" закривають
  Теги: