День вишиванки у Чернівцях
День вишиванки у Чернівцях 5 канал

Рекорд та масові заходи: як в Україні відзначали День вишиванки

Дайджест "5 каналу" про найцікавіші відзначення Дня вишиванки

День вишиванки відзначають українці у всьому світі. Свято, починаючи від 2006-го, припадає на третій четвер травня. У регіонах України День вишиванки відзначили рекордами та масовими заходами. Найцікавіші – у дайджесті "5 каналу".

Чернівці

Парад вишиванок влаштували в Чернівцях. Сотні містян пройшли вулицями міста, а потім одягли у вишиту сорочку статую Європи, що височіє на одній зі споруд центральної вулиці. Саме у Чернівцях 11 років тому і започаткували свято вишиванки. Засновниками стали студенти факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету.

"Ми навіть в думках не мали, що наше свято так розростеться різними країнами. І з кожним роком наше свято еволюціонує, дуже багато людей в різних країнах світу долучаються до нас", – розповідає співорганізатор свята "День вишиванки" Сергій Бостан.

Дніпро

У Дніпрі склали вишивану карту України з окремих 24-х частин-областей та Криму. На кожній частині зображений орнамент, притаманний області. Шматки мапи активісти підготували заздалегідь. Кожен намальований вручну. Вишиванкова мапа вийшла розміром сім на десять метрів.

Житомир

У Житомирі у вишиванку одягли пам'ятник авіаконструктору Сергію Корольову. Вишиту сорочку виготовили три швачки. Місцеві мешканці весь день приходили до пам'ятника, щоб зробити з ним селфі.

Львів

А у Львові день вишиванки відсвяткували з величезним пирогом із національним орнаментом. Готували його 10 господинь. Пляцок вийшов завдовжки майже 16 метрів і завважки – 150 кг. Його занесли до реєстру національних рекордів і за лічені хвилини з'їли.

"Ми думали, що хочеться зробити щось мега! Те, чим буде пишатися увесь Львів . І зупинилися на думці, що треба зробити щось смачне", – каже ініціатор рекорду Оксана Маруняк.

Дивіться також фотогалерею на тему:

Від Колізею до площі Іспанії: Як українки заквітчали вишиванками вулиці Риму – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Незаконний видобуток бурштину на Поліссі благословляють батюшки Московського патріархату – нардеп
Наступний матеріал
Шкіряк: Під Верховною Радою відбувся "Безсмертний полк" у церковному виконанні
Loading...

Українці відзначають День вишиванки: що заплановано

Кожен пазл унікальний: активісти Дніпра зібрали величезну вишиванкову мапу України

В Івано-Франківську Руська трійця "вбралася" у вишиванки – фото

Краса по-українськи: Жінки у Раді продемонстрували розмаїття вишиванок – фотогалерея

День вишиванки: Як депутати вбралися у національний стрій – фоторепортаж

ФОТО: Українські зірки вбрались у вишиванки – чи пасує національний стрій представницям бомонду