Авдіївський коксохім завод
Авдіївський коксохім завод dt.ua

Питання Авдіївки винесуть на засідання Парламентського комітету Асоціації Україна-ЄС – нардеп

  Керівництво Авдіївського коксохіму наголошує: питання з технічною водою залишається критичним

  Питання забезпечення Авдіївки та місцевого коксохімічного заводу водою винесуть на загальне засідання Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС. Про це повідомив народний депутат, співголова Комітету Микола Княжицький, передає UAProm.

  "Сьогодні відбудеться спільне засідання Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС. Ми будемо обговорювати враження і рекомендації. Для нас дуже важливо, щоб у загальній резолюції йшлося і про підтримку України в цілому, і про підтримку таких міст, як Авдіївка. Якщо місто і завод не будуть забезпечені водою, існує ризик, що підприємство зупиниться, і місто помре. І, очевидно, це не тільки українська проблема, це проблема загальноєвропейська", – зазначив Княжицький під час візиту на Авдіївський коксохім разом з депутатами ЄП і Верховної Ради.

  Як зазначили у "Метінвесті", делегація позитивно оцінила роботу АКХЗ відповідно до міжнародних екологічних стандартів, наголосила на важливій ролі заводу для міста і української промисловості.

  Як наголошується у повідомленні, "попри те, що підприємство розташоване у зоні активних бойових дій, на АКХЗ модернізують виробничі потужності. На заводі реалізується низка значущих проектів: будівництво сховища сирого бензолу і нової трубчастої печі для розігрівання смоли, модернізація заводської системи залізничної автоматики і коксового цеху №4 з впровадженням автоматичної системи управління технологічними процесами. Цього року на підприємстві планують почати реалізацію екологічного проекту щодо усунення викидів шкідливих речовин з ємностей і сховищ смолоперегінного цеху".

  Також повідомляється, що загалом на розвиток і оновлення виробничих потужностей до кінця цього року направлено майже півмільярда гривень.

  Крім того, АКХЗ продовжує плідно співпрацювати з містом. Цього разу на підтримку Авдіївки направлено 11,9 млн грн. Так, завод ремонтує об'єкти освіти і охорони здоров'я, покращує транспортну логістику та міську інфраструктуру. Окрему увагу підприємство приділило відновленню будинків заводчан, які постраждали під час обстрілів.

  Завдяки енергетикам ДТЕК і АКХЗ проведена нова лінія електропередач з підконтрольної Україні території. Це забезпечило місто безперебійним електропостачанням і дало можливість містоутворюючому підприємству працювати на повну потужність. Розпочато прокладання газопроводу "Очеретине-Авдіївка". Загальна вартість проекту складає 58 млн гривень. "Метінвест" інвестує половину коштів у рамках Програми соціального партнерства з містом, а другу половину залучать з коштів держбюджету.

  "Це дуже вагомий завод – він забезпечує 80% від усіх надходжень до скарбниці міста. Ми бачимо результати обстрілів, але завод продовжує працювати – це важливо і для Авдіївки, і для української промисловості. І звичайно, дуже добре, що вкладаються гроші в екологічні проекти", – зазначає співголова Парламентського комітету асоціації Україна - ЄС Даріуша Розатті.

  Гендиректор заводу Муса Магомедов зазначає: "Усупереч усім складнощам, ми навчилися справлятися з викликами, вирішувати проблеми, які сьогодні заважають роботі нашого заводу і нормальному життю авдіївців. Але, на жаль, є проблеми, які ми не в силах вирішити. На даний момент критичним залишається питання з технічною водою. Уже півтора року немає можливості полагодити трубопровід, оскільки прорив стався на непідконтрольній території. Через це на заводську ТЕЦ надходить втричі менший обсяг води, ніж це необхідно для стабільної роботи підприємства і подачі тепла в багатоповерхові будинки міста".

  За його словами, для вирішення цього питання АКХЗ "гостро потребує допомоги ОБСЄ, СЦКК, військово-цивільної адміністрації, іноземних дипломатів, громадськості". 

  Попередній матеріал
  Росія утилізує боєприпаси на окупованих територіях України – речник Міноборони
  Наступний матеріал
  Апеляційний суд Києва дозволив затримати працівника Феміди, який судив Тимошенко
  Теги: