Приготування до Великодня у розпалі у Музеї Івана Гончара

  Приготування до Великодня у розпалі у Музеї Івана Гончара. Там проводять майстер-класи з писанкарства. Традиція писати писанки має глибоке коріння та сягає ще дохристиянських часів. Нині - вони - невід’ємний атрибут свята Воскресіння Христового. Проте традиційні орнаменти на яйцях люди замінили сучасними різнобарвними плівками з візерунками.

  Ксенія Дворнікова, 5 канал: "Замість паперу - яйце. Ручку замінить писачок, слова - символи. Великодні побажання наші пращури вкладали у писанки. На них кожна лінія і колір мають своє значення".

  Безконечник - то символ багатого врожаю та нитки життя, риба й Олені -  це побажання здоров’я та довголіття. А ось тим, хто хоче народити дитину, слід дарувати писанкИ із квітами. Проте, щоби побажання здійснилося, яйце має бути особливим.

  Мирослава Вертюк, старший науковий співробітник Музею імені Івана Гончара: "Писанка це має бути сире яйце. Перш ніж братися до розпису писанОк, слід підготувати спеціальні фарби, воскові свічки та писачок. Спершу на яйці олівцем малюють майбутнє зображення. Опісля можна братися за віск".

  Марійка вирішила малювати квіти - значенням символів не переймається, а от що робити із першою своєю роботою -  вже знає.

  Уперше до рук взяла писачок і 12-ти річна Олена. Як для першої писанки - орнамент складний, але для майстрині, що починає, вже милує око. До своєї праці ставиться критично.

  Випереджає дітлахів Людмина Іллівна - бо має чималий досвід у писанкарстві. Каже - головне єднання родини під час цього сакрального процесу.

  Від жовтого до чорного кольорів слід фарбувати яйце. Опісля воском покривають ті місця на писанці, які мають залишитися відповідного кольору. І лише після того, як усі кольори нанесені, писанку підносять до свічки і очищують від воску. Ксенія Дворнікова, Андрій Каньшин, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За мораль на Київщині відтепер відповідатиме заступник губернатора
  Наступний матеріал
  Свої завіси відкрив новий театр для дітей та юнацтва "Молодий балет Києва"
  Теги: