Із самоваром і бубликами - до Олександра Попова на чай. Зранку біля Київради кілька десятків мітингувальників. Усі з різними гаслами. Одні просяться на гостину до чільника мерії.
"Київське віче" ратує за відставку Олександра Попова та вимагає саморозпуску Київради. Поряд туляться ошукані інвестори "Еліта-центру". А асоціація мешканців гуртожитків України вимагає виконати букву закону й забезпечити їх земельними ділянками.
"Київське віче" проситься на прийом до Попова. Учасників організації пускають в один із кабінетів, утім чаювати доводиться на самоті. Київський чільник, кажуть, на нараді.
Без чаю й обіду обіцяють залишити громадські активісти депутатів. У сесійну залу їх не пускають охоронці. Троє - з одного входу, ще троє з іншого.
Соболєв Єгор: "Є пропозиція від "Свободи" закрити залу і не випускати їх на обід".
По той бік дверей опинилися й кілька помічників депутатів. У списках на охороні - плутанина.
Секретар Київради пояснює - процедуру перепусток не встигли затвердити. Наступної сесії виправляться, ще й екран на вулиці для мітингарів поставлять.
Галина Герега, секретар Київради: "Ті заявки, які поступають від громадськості, вони всі обробляються і існує пропускна система, і ось лідер до речі звертався до нас, і ми зранку задовольнили його просьбу".
Внести до порядку денного проект постанови про необхідність проведення виборів міського голови та столичної ради - просить секретаря Київради депутат-ударівець. Утім Галина Герега його відхиляє.
Галина Герега, секретар Київради: "Вчора голова вашої фракції була на засіданні погоджувальної ради, жодної мови про погоджений проект не було. Ми зазначений проект не бачили тому я думаю вносити з голосу такий важливий проект ми не будемо".
Олексій Давиденко, "УДАР": "Мы считатем что выборы мера города Киева и Киеврады, они завязаны между собой, они должны проходить одновременно, и если делать перезагрузку, то делать перезагрузку всей власти в городе Киеве. Мы очень расстроены тем что вне зависимости чей проект выносится на рассмотрение - он не поддерживается".
Регіонали пояснюють - проект постанови ударівців не на часі. Своє слово має сказати Конституційний суд. Тим часом працювати в Київраду прийдуть і після другого червня - тоді спливає термін повноважень столичних депутатів.
Олексій Омеляненко, фракція Партії регіонів у Київраді: "Ті, хто кажуть що рада буде нелегітимна, кажуть неправду, тому що згідно з законом депутати продовжують свої повноваження до моменту призначення, затвердження результатів нових виборів. Тобто якщо депутати працюють термін ніж той який зазначений в Конституції, а нові вибори не призначені - вони працюють весь термін до призначення нових виобрів".
Тетяна Меліхова, фракція "БЮТ-Батьківщина" в Київраді: "Вони виловлюють із законодавства такі крючки. Прав той, у кого більше прав. От намагається зараз викрутитися влада, тому що якщо зміниться Київрада - контролювати вони не зможуть із Банкової".
Не включили до порядку денного й проект постанови про створення райрад у Києві. Натомість - справно проголосували продовження медичної реформи ще у восьми районах міста. Інформацію про закриття двох десятків лікарень через такі новації - у профільній комісії відкидають.
Шлапак Алла: "Марною сесією виявилося для захисників Гостиного двору. За повернення пам`ятки у власність місту проголосували лише 38 депутатів. Ще менше захотіли позбавляти орендаря права на володіння земельною ділянкою під Гостиним. Відтак шансів приватизувати об`єкт на Контрактовій в "Укррестарвації" відтепер - побільшало".
Ганна Рибалка, Дар`я Безродна, Орест Пона та Андрій Верстюк, "5 канал".