Протести у Києві - проти міністра освіти і заборони акцій

  Неспокійно у середмісті Києва. Між Софійською та Михайлівською площами спецпідрозділ "Беркут" розігнав ходу організації "Пряма дія". Активісти протестували проти державної політики у галузі освіти. Мітингували і під мерією. Там вимагали зняти з розгляду проект рішення, яке обмежує проведення масових заходів.

  На їхній бік стали опозиційні фракції. Їх обурила заборона політичних зібрань, поруч із держустановами. Натомість, автори проекту запевняють: документ стосується лише проведення масових заходів. Громадське обговорення проекту рішення триватиме до 12-го жовтня.

  Акція - проти заборони акцій. Під мерією мітингують противники проекту рішення, що забороняє низку громадських зібрань та встановлює нові правила для мітингувальників.

  Протестувальник: "Там просто все в комплексі, якщо дивитися, кожен пункт - є порушення. Ближче за сто метрів- це абсолютно алогічно і суперечить рішенню Європейського суду. Як в Білорусії кажуть - а ви мітингуйте на площі Бангало - це там дуже далеко, там нікого немає".   

  Про сьогоднішній мітинг протестувальники повідомили КМДА напередодні. За новим документом - звертатися слід щонаймеше за 10 днів, щоби мерія встигла опитати киян, чи хочуть вони таку акцію.   

  Протестувальниця: "Нам доведеться замовляти послуги у міської ради по дослідженню громадської думки і за це платити гроші. Нам треба буде за 10, в окремих випадках - 30 днів повідомляти їх про проведення акції, при чому подавати ще повністю сценарій, регалмент, доводити свою фінансову спроможність - вони можуть зі своїми комісіями приїжджати перевіряти на скільки ми фінансово спроможні провести акцію".

  Тим часом, у стінах Київради проти такого документа виступають опозиційні депутати - найчастіші організатори політичних зібрань

  Наталя Новак, депутат фракції "Удар": "Що таке "політичні зібрання масового характеру" - це і є мітинги, ходи, демонстрації, збори".

  Тетяна Меліхова, голова фракції БЮТ-"Батьківщина": "Ми будемо сьогодні говорити на пленарному засіданні, щоби дати протокольне доручення виконавчому органу зняти цей проект з розгляду".

  Політичні акції заборонять, мітинги та демонстрації - ні. Пояснює різницю Марина Хонда - начальник управління, яке й розробляло скандальний документ:

  Марина Хонда: "Є формулювання: не поширюється на збори, мітинги, демонстрації, ходу та пікет, які проводяться відповідно до ст. 39 Конституції України. І є політичний захід: якщо партія святкує 20-річчя від свого створення - це ж не мітинг і демонстрація. Це концерт. Це масовий захід. Тобто, це два абсолютно різні поняття".

  А от юристи упевнені: якщо депутати проголосують за проект рішення - перевищать власні ж повноваження. У 39-й статті Конституції написано - для проведення мітингу достатньо просто повідомити про це владу. У новому ж проекті КМДА мітингувальникам треба отримати ще й дозвіл чиновників.

  Денис Овчаров, адвокат: "Конституция говорит, что ограничить данную норму можно только законом или решением суда. Распоряжение местной администрации не является законом, это нормативный акт". 

  Кияни ж до масових зібрань на головній вулиці країни вже звикли. Галас мітингувальників, кажуть, хоч і набрид, утім право висловлювати думки - важливіше.

  Киянин: "Можливо десь і заважає, але я думаю, вони теж мають поняття про те, що людина має на це право".

  Киянин: "Мерия, не мерия - какая разница? Людям главное чтоб не мешало, а мерия переживет, я думаю".

  Турист: "Не мешает, нормально. Я бы хотел здесь жить. Это Крещатик же, да?"

  Ганна Рибалка, Світлана Одаренко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Фракція Блоку Черновецького у Київраді саморозпустилась
  Наступний матеріал
  Київрада не дала дозвіл на нову забудову у буферній зоні Софії Київської
  Теги: