Пропозиція закрити український ринок сірчаної кислоти не розв'язує проблеми дефіциту продукції – Каленков

  Металурги збираються звернутися до уряду з проханням вплинути на проведення спецрозслідування МЕРТ, яке вважають необґрунтованим

  Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" і Федерація металургів України закликають Кабінет Міністрів та Міністерство економічного розвитку й торгівлі припинити спеціальне розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти як необґрунтоване. Про це повідомляє UAprom.

  Так, президент "Укрметалургпрому" Олександр Каленков у ході круглого столу "Ринок сірчаної кислоти в Україні: стан та шляхи розвитку" заявив, що можливі обмеження імпорту створять надзвичайну ситуацію із забезпеченням цією сировиною українського ГМК. Він нагадав, що в 2014 році поставки на внутрішній ринок після анексії Криму та окупації Донбасу зменшилися втричі, а ціни зросли майже вдвічі.

  За його словами, різке зменшення пропозиції змусило українських металургів збільшити закупівлі сірчаної кислоти в зарубіжних виробників.

  "Імпорт розв'язує відразу три проблеми. Перша – це об'єктивна нестача внутрішнього ресурсу, друга – якість, оскільки вітчизняна продукція містить у 3-4 рази більше шкідливих домішок, і третя – це логістика. Ми рахуємо, буквально, по штуках кількість цистерн, які можуть перевозити продукцію – їх в Україні всього 142. І вони можуть перевезти за рік 40 тис. тон усієї кислоти за потреби у 110 тис. тон", – зазначив Каленков.

  Голова "Укрметалургпрому" вважає, що пропозиція щодо закриття українського ринку сірчаної кислоти є надуманою і, крім того, не розв'язує проблеми дефіциту цієї продукції. "Закрити ринок означає повернутися до катастрофічної ситуації 2014 року, тільки без можливості її розв'язання", – наголосив він, додавши, що потрібно ухвалити обґрунтоване рішення щодо припинення спецрозслідування, а не створювати нову надзвичайну ситуацію із забезпеченням підприємств ГМК сірчаною кислотою.

  Голова Федерації металургів України Сергій Біленький також назвав це розслідування необґрунтованим.

  "Українські виробники не можуть забезпечити потреби внутрішнього ринку тими обсягами, які вони сьогодні пропонують, і які, в разі збільшення їх власного виробництва, будуть тільки зменшуватися. Значить, товарної продукції буде ще менше", – зазначив він.

  За його словами, в разі закриття ринку сірчаної кислоти, проблеми, з якими зіткнуться коксохіміки і металурги, призведуть до катастрофічних екологічних наслідків та збитків підприємств ГМК. "Потрібно звернутися до Кабінету Міністрів, аби у МЕРТ на цьому етапі розслідування дійшли висновку, що воно не має ніяких підстав", – констатував голова Федерації металургів.

  Попередній матеріал
  Ворог укотре зірвав розведення сил біля Станиці Луганської – СЦКК
  Наступний матеріал
  У мережі показали випробування нової модифікації ПТРК "Скіф" – видовищне відео
  Теги: