Віктор Галасюк / Facebook

Промисловий Комітет Ради погодив нову модель приєднання до мереж

  Законопроект передбачає скасування плати за приєднання до інженерних мереж для промислового, житлового та громадського будівництва

  Комітет Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва одноголосно підтримав за основу законопроект №6671, що "усуває один з найбільших інвестбар'єрів в Україні" – процедуру приєднання до інженерних мереж. Про це на сторінці у Facebook повідомив голова Комітету Віктор Галасюк.

  Він зазначив, що у проекті закону передбачається скасування плати за приєднання до інженерних мереж для промислового, житлового та громадського будівництва та запровадження економічно справедливої моделі взаємовідносин між замовниками будівництва інженерних мереж та суб'єктами природних монополій.

  "Ми запропонували принципово нову модель приєднання до мереж (електрика, газ, вода, тепло...). Вона запроваджує прозорість технічної документації монополістів, конкурентність підготовки технічних умов, чіткі покрокові процедури та жорсткі санкції за їх порушення, а також найголовніше – обов'язок викупу монополістами на справедливих ринкових умовах інженерних об'єктів, створених для них інвесторами згідно наданих монополістами ТУ", – пояснив народний депутат і наголосив, що ініціатива є частиною Антикризового плану розвитку економіки.

  Зі слів політика, законопроект суттєво підвищить реальну інвестиційну привабливість України. "Сьогодні інвестори чотири рази "розплачуються" за свої інвестиції – у вигляді хабарів, "дарування" монополістам збудованої власним коштом інфраструктури, податків державі з цього "дарування", а потім – оплати тарифів з інвестиційною складовою", – зазначив голова Комітету з промислової політики.

  Він додав: "Згідно наданої у відповідь на моє депутатське звернення НКРЕКП інформації на розвиток та модернізацією власних електричних мереж електропередавальними організаціями в 2016 році передбачалось 3,9 млрд грн, з яких не використано майже 30% або 1,1 млрд грн. По інших інженерних мережах ситуація аналогічна. Тобто монополісти не використовують навіть ті кошти, які збирають через інвестскладову в тарифі, але продовжують "грабувати" інвесторів і промисловців".

  Галасюк заявляє, що від нової моделі мають виграти усі: інвестори – через економію капітальних видатків, монополісти – через збільшення обсягів споживання, громади – через інвестиції та податки, держава – через розвиток економіки та фінансову стабільність, а головне усі українці – через нові робочі місця та здешевлення продукції на полицях.

  Попередній матеріал
  "В Україні не може бути недоторканних": БПП підтримає усі подання Генпрокуратури
  Наступний матеріал
  У МОН заявили про кібератаку на сайт відомства
  Теги: