5.ua

Прокуратура: пожежа кабелів столичної телевежі - це диверсія

  Пожежу біля київської телевежі прокуратура розслідує за статтею "диверсія". Натепер усі телеканали, які перервали трансляцію через пожежу, вже відновили роботу. Втім, у Національній телекомпанії версії навмисного підпалу не відкидають – на території НТКУ знайшли ще один тунель, в якому, схоже, теж готували диверсію.


  Гендиректор НТКУ Зураб Аласанія каже: "У нас 4 лицензии, 4 канала, обрубаться начали один за другим. Ми сначала подумали, что, в буквальном смысле, топором обрубают наши кабеля, а потом выяснилось, что это был пожар".

  Дим над цими двома колодязями з'явився близько четвертої ранку. Хоч і техніки, і рятувальників наз'їжджалося з лишком – в задимлені тунелі не полізли, бо разом з інформаційними кабелями, там є і силові електромережі трьох мікрорайонів і лікарні.

  СНХ_Світлана Водолага, начальник прес-служби головного управління ДСНС України в місті Києві

  Нейрохірургія, де знаходиться 4 людини під штучним диханням. Цей об'єкт переключать на інший істочнік живлення, тоді вся ця розв'язка буде відключена від електромережі і ми зможемо приступити.

  Розпочати змогли лише після семи годин очікування – переключали нейрохірургічну лікарню, де знаходиться 4 людини під штучним диханням, на інше джерело живлення. Тільки тоді всю розв'язка можна відключити від електромережі і могли приступити спеціалісти. За той час вогонь хоч повільно, але поширювався.

  Скільки загалом згоріло – одразу казати не беруться. Слідчо-оперативна група мусить почекати, бо температура повітря в тунелі нагрілася до семисот градусів. Рятувальник Сергій Майстренко оцінює на око: "Кабеля сгорели, я думаю, метров 50-70".

  Що понищено і як загорілося – поки що з'ясовують. Керівництво НТКУ сумнівається, що пожежа саме 9-го травня – це просто збіг. Закинути коктейль Молотова в тунель, кажуть, неважко.

  Тим більше, на території телекомпанії – ще один аргумент: інший колодязь. Кажуть, вранці помітили, що він теж виглядає, як підготовлений до диверсії – біля нього був облаштований лаз через паркан, та розчищений підхід до тунелю.

  Зробити таке було неважко – тунель в чагарнику, поряд невисокий паркан, а охорони немає. "В НТКУ не било патрулирования территории. В сторожках жили дедушки-сторожа, в среднем по 70-т лет", – скаржиться Олександр Лієв, заступник гендиректора НТКУ.

  Тепер територію патрулюють озброєні нацгвардійці, а ставлення до стратегічних об'єктів вже пообіцяли переглянути – обіцяє каже голова КМДА Володимир Бондаренко.

  Тим часом, прокуратура Шевченківського району вже почала розслідування за статтею "диверсія".

  Інна Неродик, Ігор Селянинов, 5 канал.
  Попередній матеріал
  У Черкасах влаштували арт-проект "Ми за мир"
  Наступний матеріал
  Меркель: Європа ніколи не змириться з окупацією Криму