Прокуратура нарешті порушила справу за вирубування парку на горі Юрковиця

  Замість пам'ятки археології – викорчувані дерева та пустир. Такий вигляд має земельна ділянка майже в центрі Подолу.


  Поруч – приватний будинок, господар якого, не отримавши дозволу перекопав схил Юрковиці. Громадські активісти обурюються – через паплюження землі національного значення вони вже звернулися до правоохоронців, і вимагають за кошти забудовників відновити місцину.

  В.о. начальника управління містобудування, архітектури та землекористування Шевченківського району Лариса Горонкова підтверджує: йдеться про незаконне самозахоплення, за яке передбачена кримінальна відповідальність.

  Захопленій горі Юрковиці, кажуть активісти – більше півтора мільйона років. На ній, згідно з легендою, був утворений Київ.

  Олександр Хмель – заступник начальника управління охорони культурної спадщини КМДА – зазначає: "По-перше, це пам’ятка ландшафту місцевого значення, і пам’ятка археології національного значення. Ландшафт взагалі не може змінюватися, роботи не можуть проводитися, насипка якогось там ґрунту і так далі".

  "Тут безліч знахідок будо знайдено, найдавніша – це ріг шерстистого носорога часів Кирилівської стоянки – це 20 тисяч років до нашої ери" – обурюється громадська активістка Олена Єскіна.

  Вся вулиця, що рясніє дорогими приватними маєтками – забудована протиправно, кажуть активісти. За документами, більшість ділянок приватизувалася 2010-го за рішеннями Київради часів Черновецького. До цього сумнозвісного періоду тут був парк.

  Останній клаптик землі – на схилі – біля свого приватного будинку господар перерив взагалі без дозволу і права на власність, через що вже розпочата кримінальна справа. Крім того, через вирубування лісів на природоохоронній території національного значення активісти звертатимуться до прокуратури.

  Попередній матеріал
  Столичний кінотеатр "Жовтень" підпалили у залі, а не на даху - пожежники
  Наступний матеріал
  Україна не купуватиме вугілля у бойовиків - Міненерго