Подарунок, за який доведеться сплатити: минулого року чиновники помпезно та гучно презентували киянам нову станцію «Теремки». Однак цього року повідомили – підземку будували у борг, тож його мають сплатити самі пасажири.
Пів-мільярда гривень заборгувала мерія метробудівцям. Гроші мали взяти в кредит та без підвищення тарифів банк відмовився давати позику.
Євген Водовозов, директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА: «І условие, которое поставило правительство – что метрополитен должен отдать его из своих денег. И это решение Кабинета министров. Не мы ж придумали».
Тож вартість проїзду столичному транспорті має підскочити до трьох гривень. Підземка здорожчає на гривню, трамвай, тролейбус і автобус – на півтори. Але чому заразом із метро здорожчав увесь комунальний транспорт – кияни не второпають.
Киянин: «Все это дело не прозрачно. И все эти доходы, которые там пользуются – куда они девают, на что они их тратят?»
А от у чиновників пояснення традиційне – дорожчає пальне та запчастини, транспортники працюють у збиток і вже ледве зводять кінці з кінцями.
Євген Водовозов, директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА: «В конце-концов – надо закончить ездить бесплатно».
Тарифи на проїзд київська влада встановлюватиме самостійно. Нині з Міністерством інфраструктури нові ціни погоджувати не треба.
Євген Водовозов, директор департаменту транспортної інфраструктури КМДА: «Вибрали некую какую-то цифру, среднюю цифру и удобную. Можно назвать и 3,30. Только, как рассчитываться людям и всем остальным? Выбрана цифра. Для пастранса она вообще 3,5. В общем, то тоесть она дотационная».
Без захмарних прибутків працюють і приватні перевізники. Підприємці ледве дотягують до рентабельності. Утім підвищувати тарифи не збираються.
Водій: «Но вроде б так говорят. Как оно будет дальше – я не знаю. Но вот, когда поднимут транспорт – вроде нас не подымают».
І прогнозують, здорожчання проїзду в громадському транспорті зіграє на руку приватним перевізникам – адже більшість людей пересядуть у маршрутки.
Валерій Лепецький, віце-президент української Асоціації перевізників: «Після підняття Київпастрансом попрацювати 3-4 місяці і подивитися, яка реально буде виручка. Збільшиться? А вона збільшиться, я впевнений. Але на скільки збільшиться? І в залежності від цього, потім тільки приймати рішення про підвищення тарифів».
Натомість, у столичній мерії вже підрахували: підвищення вартості проїзду заощадить місту щонайменше півмільярда гривень. А от коли саме кияни почнуть жити за новими цінами – прогнозувати не беруться. Адже про це говорили ще наприкінці минулого року. За цей час підписання ухвали про підвищення відкладали кілька разів.
Олена Махно, Валерій Савицький та Максим Петраков, 5 канал.