Профільний комітет виступив за розширення повноважень РНБО

  Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендував Верховній Раді прийняти в цілому законопроект №1343 про розширення повноважень РНБО.

  Про це повідомляє прес-служба "Народного фронту".

  До комітету надійшло 40 поправок, більшість з яких стосувалися функцій РНБО з координації та контролю і були відхилені. Разом з тим члени комітету підтримали кілька редакційних правок.

  У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що цим актом "пропонується привести норми чинного законодавства України у сфері національної безпеки і оборони у відповідність з Конституцією України, удосконалити правове забезпечення діяльності РНБО".

  Зокрема, проект передбачає розширення компетенції РНБО щодо таких повноважень, як прийняття рішення про невідкладні заходи в кризових ситуаціях, що загрожують національній безпеці України, а також координація і контроль діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції, забезпечення громадської безпеки та боротьби зі злочинністю тощо.

  Також в діючий закон про РНБО вводиться положення про те, що його рішення, введені в дію указами президента, є обов'язковими до виконання органами виконавчої влади.

  Крім того, апарат Ради нацбезпеки і оборони визначається юридичною особою.

  Далі в якості змін пропонується включати до складу РНБО, крім прем'єр-міністра, міністра оборони, голови СБУ, міністра внутрішніх справ, міністра закордонних справ, керівників інших центральних органів виконавчої влади, а також інших осіб, визначених Президентом України.

  Попередній матеріал
  Обама підписав "Акт на підтримку свободи в Україні"
  Наступний матеріал
  Індія провела успішний запуск своєї найбільшої ракети-носія

  Екстрене засідання РНБО перенесли на 20 грудня

  Порошенко повертається до України на екстрене засідання РНБО

  Президент змінив склад РНБО

  У РНБО заявили про посилення боротьби з російськими диверсантами на Донбасі