Проблема столичних водіїв затори [репортаж, відео]

  Що краще - погано їхати чи добре йти? Відповідати щоранку на це запитання доводиться киянам з водійськими посвідченнями, адже на столичні вулиці щодня виїжджає близько мільйона автівок.

  315 автомобілів на 1000 киян. 8 років тому цей покАзник був удвічі меншим, розповідають у столичному управлінні ДАІ. Сьогодні ж на одну смугу припадає 20 автомобілів. Щоби машини не стояли в годину пік, водіям на допомогу відправляють регулювальників. 

  Наталя Сторожик, начальник прес-служби ДАІ у Києві: "Заторові явища створюються переважно від неуваги водіїв одне до одного і коли такі явища уже створилися нам краще відправити туди працівника ДАІ, який врегульовує рух максимально так як потрібно, без порушення правил дорожнього руху водіями".

  На Лівому березі мешкає 40 відсотків киян, робочих місць там удічі менше. Тому щодня люди їздять працювати на Правий берег. Мости ж не справляються з навалою автівок зранку та ввечері. У Генеральному плані розвитку Києва до 2025 року цю проблему врахували. Планують будувати розв’язки, тонелі, кільцеву дорогу, яка відведе транзитний транспорт з міста. Людей же хочуть пересадити з автівок на громадський транспорт.

  Сергій Броневицький, начальник виконавчого органу КМДА КО "Центр містобудування та архітектури: "Якщо ми побудуємо наприклад, кільце внутрішньої міської електрички, побудуємо біля станцій, біля пересадочних вузлів паркінги, то кияни і гості столиці зможуть дістатися автотранспортом цих пересадочних вузлів, залишити свій автотранспорт на парковках багаторівневих і пересуватися чи міською електричкою чи швидкісним трамваєм чи тролейбусом".

  Утім, то лише далека перспектива 2025 року. Зараз же проблеми закоркованості столиці частково розв`яжуть Гаванський міст, Набережно-Хрещатицька естакада та Московська площа. Її обіцяють відкрити до кінця року. Пропускна здатність на площі збільшиться майже вдвічі. До Євро- 2012 планують провести реконструкцію вулиць у півторакілометровій зоні від стадіону.

  Георгій Глінський, генеральний директор КК "Київатодор": "Давали технічне завдання щоби були заїздні кармани, розщирення перед перехрестями, це можливо десь збільшення полос руху. Це буде визначено проектом".

  Нині ж затори намагаються розвести регулювальники. Щодня на столичні дороги виходять близько 90-та працівників ДАІ, на свята, в дні офіційних візитів або негоду - вдічі більше. 

  Ксенія Дворнікова,  Денис Ковальов, 5 канал


  Попередній матеріал
  Досі не розпочали підрахунок голосів на двох дільницях в селищі Горенка
  Наступний матеріал
  В Італії через сильні зливи загинуло 3-є людей
  Теги: