Судноплавство України
Судноплавство України delo.ua

Прямого зв'язку між кораблем та екологічним забрудненням акваторії часто немає – Ляпіна

  Наразі порядок взаємодії морського порту, Адміністрації морських портів та екологічної інспекції не вироблено

  Неправомірна зупинка торгових суден Держекологічною інспекцією в українських портах несе великі фінансові ризики. Зокрема, може призвести до зменшення кількості кораблів, що заходять до вітчизняних портів.

  Про таке заявила очільниця Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, передає Obozrevatel.

  За її словами, наразі певного порядку взаємодії морського порту, Адміністрації морських портів та екологічної інспекції не вироблено. Це створює додаткові ризики. Відповідно, власники кораблів змушені платити за страховку більше.

  "Між органами і портом треба впорядкувати відносини – хто за що відповідає і хто кого інформує. Зараз це не врегульовано. Також немає правил стягнення проб. Як довести, що саме це судно завдало шкоди довкіллю? Пальцем у небо тут не можна, все має бути чітко і зрозуміло. Прямого зв'язку між кораблем й екологічним забрудненням акваторії часто зовсім немає і довести щось важко", – каже Ляпіна.

  При цьому вона переконана: аби не допустити погіршення економічної привабливості українських портів, необхідно ухвалити підзаконні акти з боку Кабміну. Вже створено робочу групу, яка має напрацювати рішення для голосування на Кабміні. Участь у цій групі візьмуть всі зацікавлені органи і структури, окрім екоінспекції.

  "У них (екоінспекції – ред.) є свій підхід, який не подобається всім. Це не порядок взаємодії, а порядок домінування. Якщо екоінспекція домінуватиме над усіма – це неадекватно в сучасному світі. Повноваження треба чітко розподіляти, тому ми наполягаємо, щоб ключову роль тут відігравало саме Міністерство інфраструктури", – наголосила глава Регуляторної служби.

  Як відомо, початок упорядкування системи роботи екологів було покладено ухваленням закону "Про введення єдиного вікна", який набув чинності в жовтні 2018 року. Закон, зокрема, передбачає митне оформлення документів в електронному вигляді та скасування радіологічного контролю екологами. Щоправда, остаточно врегулювати питання можна лише після прийняття підзаконних актів Кабміном.

  Попередній матеріал
  "Паспортний скандал" триває: в Угорщині відкрили понад 350 справ проти українців
  Наступний матеріал
  Автогаз значно подешевшав від початку року – яка ціна нині
  Теги:
  Loading...