Працівники Лаври просять поновити Лісничу на посаді директора

  Працівники Києво-Печерського заповідника просять поновити на посаді екс-керівника Вікторію Лісничу. Відповідний лист вони відіслали міністру культури. Звільнення Лісничої, яка на той момент перебувала на лікарняному, вони називають незаконним і погрожують Мінкульту судом. Натомість, нова директорка, Наталя Клименко, яка раніше очолювала Національний музей Тараса Шевченка, вже опинилася в епіцентрі нового скандалу. Її колишні колеги упевнені - нова керівниця стане для Лаври справжнім лихом.

  Ірина Громовенко в музеї Шевченка пропрацювала не один рік. Розповідає - за керівництва Наталі Клименко працівників закладу неодноразово втягували в інтриги та скандали. Зокрема, директорка змушувала свої колег писати доноси одне на одного.

  Ірина Громовенко, екс-працівниця Національного музею Тараса Шевченка: "Судів було дуже багато. Були суди проти незаконних звільнень, які Клименко успішно програла. Були суди за незаконні догани, які вона виносила і на яких вона наполягала".

  Нова директорка Лаври звинувачення відкидає. Каже, за 35 років роботи в музеї жодних нарікань на неї не було.

  Наталя Клименко, в.о. директора Києво-Печерського заповідника: "В мене не могло бути питань із тим колективом, бо я в тому колективі бік о бік працювала до призначення мене директором".

  Не визнають нового керівника і вимагають повернути на посаду захисники Вікторії Лісничої. Минулого тижня її звільнили, мотивувавши це грубими порушеннями трудового законодавства та недотримання умов контракту між пані Лісничою та Мінкультом. Звільнення сталося після того, як наприкінця липня Ліснича позбавила посади свого заступника - колишню модель Владу Прокаєву. Та заявила - звільнити її не можна, адже за місце в Лаврі вона заплатила 50 тисяч доларів хабара міністру культури Михайлу Кулиняку. Співробітники Лаври кажуть - Лісничу підставили.

  Валентина Ісаєва, помічниця Вікторії Лісничої: "Після такого зневажливого ставлення, після образ, про те, як вона збрехала про цей хабар - про які моральні якості цієї особи ми можемо говорити".

  З Владою Прокаєвою, яку вже поновили на посаді, як і інших трьох заступників, поспілкуватися не вдалося. На дзвінки колишня модель не відповідає. Тим часом, адвокати Лісничої кажуть - екс-директорку звільнили незаконно. Адже на час підписання розпорядження вона була на лікарняному і в Міністерстві про це знали.

  Людмила Ходос, адвокат Вікторії Лісничої: "Якщо пан мінстр погодиться на нашу пропозицію і визнає дії Міністрества в цій частині незаконними, я сподіваюсь, що ми не підемо до суду. В іншому випадку ми змушені будемо звернутися за засхистом своїх порушених прав і будемо клопотати про поновлення на роботі, стягення коштів і моральне відшкодування".

  Поки вирують пристрасті довкола кадрових ротацій - працівники заповідника хапаються за голову. Від серпня діє розпорядження Мінкульту, яке дозволяє здавати території Національного заповідника в оренду.

  Володимир Омельчук, науковий співробітник заповідника: "Це офіційне роз`яснення, підписане міністром культури України, яке дозволяє заповіднику використовувати в господарських потребах землі, які мають історико-культурне значення. Грубо кажучи, можна влаштовувати дні народження людей, які близькі до міністра культури".

  Працівники заповідника переконані - скандал довкола заповідника зчинили, щоби дестабілізувати роботу пам`ятки. Адже за таких умов віддати площі Лаври в приватні руки буде простіше.

  Ганна Рибалка, Дарія Феденко, Іван Наконечний, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві затопило вулицю Скляренка
  Наступний матеріал
  КМДА оприлюднила програму святкування Дня Незалежності
  Теги: