Пожежники влаштували майстер-клас столичним школярам

  Майстер-клас від пожежників влаштували для школярів Дніпровського району Києва. В місцевій пожежній частині дітлахам розповіли про те, як правильно поводитися під час загорянь в приміщенні та яким чином швидко гасити вогонь. Потому пожежники показали свій музей. Там юним відвідувачам продемонстрували спецодяг людей з вогнегасниками, пожежну драбину майже сторічної давнини та розповіли про історію своєї професії.

  Теорія  - це добре, а практика - ще краще. Так вирішили учителі однієї зі шкіл Дніпровського району і привели своїх вихованців вивчати правила поводження з вогнем до пожежної частини. Біля червоної спецмашини школярам розповідають про будні пожежників.

  Шелохвост Ігор, начальник управління цивільного захисту Дніпровського району Києва: "Ми запросили учнів, дітей - приходьте з дітьми, тому що, по-перше, ці заходи проводяться, щоб навчити дітей безпечній життєдіяльності, і навіть якшо виникає якась небезпечна ситуація, то вміти не розгубитися, а знати, що треба робити".

  Школярі, натомість, запевняють: у випадку пожежі - не розгубляться. Знають, куди телефонувати і що казати.

  Школярка: "Звонити одразу до пожарної частини. Не панікувати, контролювати себе".

  Олексій, який теж після уроків вирішив зазирнути на майстер-клас до пожежників, упевнений - напередодні літніх канікул укотре почути про правила безпеки йому та його однокласникам не завадить.

  Олексій, школяр: "Рассказывают, что нельзя спать при свечке, нельзя оставлять газ включенным, а потом включать свет".

  Начальник управління цивільного захисту веде юних слухачів до музею. Тут і сторічна дерев`яна драбина, якою користувалися на початку минулого століття столичні пожежники. А ще на світлинах - коні з підводами - тодішня техніка для гасіння загорянь. Тут же розповідає курйозні історії, які траплялися з вогнеборцями під час виконання службових обов`язків.

  Юлія Корзанюк, школярка: "Дуже вражаюче було те, що пожежник врятував бабусю, яка висіла 20 хвилин вниз головою з 5 поверху. А потім реакція її, коли кажуть: "Яка вам треба допомога?" А вона каже: "Яка там допомога, в мене борщ вариться".

  Олесь Довгий, засновник благодійного фонду Олеся Довгого та Катерини Горіної: "Із-за Євро в цьому році раніше закінчується випускний рік. Діти отримують більше часу для канікул. Ми стараємось знайти якісь корисні приводи, щоби чимось дітей зайняти. І це одна з таких екскурсій, програм, які ми проводимо для дітей, для того, щоб їхній вільний час був зайнятий чимось корисним".

  Щодня у столиці трапляється близько півтори сотні пожеж.  Відтак, вогнеборці просять дітей не перешкоджати їхній роботі хибними викликами. За статистикою, такий - кожен сьомий.

  Ганна Рибалка, Ігор Коваленко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Києві експонують виставку реліквій міського самоврядування
  Наступний матеріал
  Футбольна збірна України вирушила до Австрії на тренувальний збір
  Теги: